Каталог матеріалів

Урок №45 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Спостерігаю за відмінюванням прикметників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 45. Спостерігаю за відмінюванням прикметників

 

Мета: вчити спостерігати за відмінюванням прикметників та правильно їх записувати; вміти знаходити прикметники у реченні; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Дерево успіху».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7.  Вправа «Словникові слова».

Слайд 8.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9-10.  Вправа 1. Випиши з речень виділені іменники разом із прикметниками, що з ними пов’язані, за зразком.

Слайд 11-13.  Вправа 2. Пригадай назви відмінків іменників і їхні питання. Перевір себе за таблицею на с. 38. Познач відмінок іменників у записаних словосполученнях.

Слайд 14.  Вправа 3. Розглянь таблицю відмінювання прикметників.

Слайд 15. Вправа 3. Пригадай назви відмінків іменників і їхні питання. Перевір себе за таблицею на с. 38. Познач відмінок іменників у записаних словосполученнях.

Слайд 16. Вправа 4. Прочитай словосполучення, які записали Ґаджик і Родзинка. Визнач, у кого відмінкові закінчення прикметників записані правильно. Доведи свою думку.

Слайд 17-18. Вправа 5. Прочитай текст, додавши пропущені закінчення. Визнач його мету.

Слайд 19-20. Вправа 6. Випиши з тексту попереднього завдання виділені словосполучення. Допиши пропущені закінчення. Підкресли прикметники. Познач їхній відмінок.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

Слайд 22-23. Вправа 7. Пригадай найцікавіше свято у твоєму житті. Коли і де воно було? Які враження залишилися в тебе від свята? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 24-26. Вправа 8. Прочитай інформацію Ґаджика. Доповни текст прикметниками і запиши. Можеш скористатися довідкою. Познач відмінок вставлених прикметників.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 27. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 28. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 29-32. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні