Каталог матеріалів

Урок №44 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Пригадую вивчене про прикметник

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 44. Пригадую вивчене про прикметник

Мета: пригадати вивчене про прикметник у 3 класі; вміти знаходити прикметники у реченні; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Дерево успіху».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 7-10.  Вправа 1. Прочитай словосполучення. Постав питання до виділених слів і запиши за зразком. Пригадай, яка частина мови відповідає на такі питання. Перевір себе за правилом.

Слайд 11.  Вправа 2. Склади з пазлів слово. Воно підкаже, якою країною віртуально подорожував Ґаджик. Запиши це слово. Побудуй його звукову схему.

Слайд 12.  Інформація про Іспанію.

Слайд 13-16. Вправа 3. Прочитай повідомлення Ґаджика про Іспанію. Знайди цю країну на карті. Спиши текст, уставивши пропущені букви. Підкресли прикметники хвилястою лінією.

Слайд 17. Вправа 4. Прочитай записаний текст без підкреслених прикметників. Зроби висновок, яку роль відіграють прикметники в мовленні.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-20. Вправа 5. Знайди в тексті про Іспанію антоніми до поданих прикметників і запиши їх парами.

Слайд 21-23. Вправа 6. Спиши словосполучення, додавши пропущені закінчення. Підкресли прикметники. Познач їх рід і число, користуючись поданим правилом.

Слайд 24-28. Вправа 7. Прочитай текст. Випиши прикметники разом з іменниками, з якими вони пов’язані. Познач над кожним його рід.

Слайд 29-30. Вправа 8. Яке твоє ставлення до кориди? Поясни чому. Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 31. Вправа 9. Прочитай імена іспанських друзів Ґаджика. Визнач, яке з них належить хлопчикові, а яке — дівчинці, якщо відомо, що ім’я дівчинки має два склади.

Слайд 32. Вправа 10. Ґаджик вивчив кілька іспанських ввічливих слів. Прочитай, як вони звучать і що означають. Чи схожі іспанська й українська мови?

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 33. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 34. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 35-39. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні