Каталог матеріалів

Урок №35 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розвиток зв’язного мовлення. Написання переказу тексту за самостійно складеним планом. Тема для спілкування: «Дві груші й одна»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 35. Розвиток зв'язного мовлення. Написання переказу тексту за самостійно складеним планом. Тема для спілкування: «Дві груші й одна»

 

Мета: вчити учнів застосовувати набуті знання, уміння та навички у процесі виконання завдань; вчити писати перекази, складати план, викладати свої думки в письмовій формі; розвивати аналітичне мислення, увагу; виховувати спостережливість, взаємоповагу; інтерес до оточуючого, любов до природи.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6. Гімнастика для очей.

Слайд 7-9. Актуалізація опорних знань. Бесіда.

Слайд 10. Повідомлення теми уроку.

Слайд 11-13. Завдання 1. Послухайте текст і подумайте, яка його головна думка (з якою метою він написаний).

Слайд 14-15. Завдання 2. Поясни, як ти розумієш значення поданих слів.

Словникова робота. Стіна слів.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 3. Разом з однокласниками й однокласницями проведіть гру «Мікрофон» – по черзі, ніби в мікрофон, дайте відповіді на подані запитання.

Слайд 18. Завдання 4. Чи доводилось тобі комусь допомагати? Розкажи, як ти це робив/робила.

Слайд 19. Завдання 5. Послухай текст ще раз. Визнач, скільки частин він має.

Слайд 20. Завдання 6. Склади і запиши план тексту.

Слайд 21. Завдання 7. Перекажи усно текст за складеним планом.

Слайд 22. Завдання 8. Приготуйся записати переказ тексту. Зверни увагу, як пишуться подані слова.

Слайд 23. Згадай, як писати переказ.

Слайд 24. Завдання 9. Запиши переказ тексту за складеним планом. Розпочни із заголовка.

Слайд 25. Завдання 10. Прочитай свій переказ. Якщо знайдеш помилки –

виправ їх.

Слайд 26. Завдання 11. Намалюйте кольоровими олівцями ілюстрацію

до свого твору.

Слайд 27. Завдання 12. Якщо бажаєш, прочитай у кріслі автора свій переказ однокласникам і однокласницям. Запитай, яке враження він на них справив, які побажання вони хотіли висловити.

Слайд 28. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 29. Рухлива вправа.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні