Каталог матеріалів

Урок №32 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Вживаю паралельні форми іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 32. Вживаю паралельні форми іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини

Мета: узагальнити знання про іменники; вчити вживати паралельні форми іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Сонячні окуляри».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7.  Вправа «Словникові слова».

Слайд 8.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9-12.  Вправа 1. Щебетунчик і Читалочка засперечались, як правильно писати закінчення у виділеному слові. Допоможи їм знайти відповідь, користуючись таблицею.

Слайд 13.  Вправа 2. Прочитайте у групі однокласників/однокласниць прислів’я і приказки, поставивши слова, що в дужках, у відповідній формі. Поясніть, як ви розумієте значення першого і другого прислів’їв.

Слайд 14.  Вправа 3. Спиши прислів’я і приказки з попереднього завдання, розкривши дужки. Познач відмінок і закінчення у змінених словах.

Слайд 15-17.  Вправа 4. Щебетунчик вважає, що прапори Румунії й України схожі. А як думаєш ти? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-21. Вправа 5. Запиши словосполучення, скориставшись підказкою Ґаджика.

Слайд 22-23. Вправа 6. Поясни, які помилки є у словосполученнях. Виправ їх і запиши правильно. Підкресли закінчення в іменниках.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 26-28. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні