Каталог матеріалів

Урок №31 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Досліджую закінчення іменників жіночого роду в родовому відмінку однини

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 31. Досліджую закінчення іменників жіночого роду в родовому відмінку однини

Мета: узагальнити знання про іменники; вчити досліджувати закінчення іменників жіночого роду в родовому відмінку однини; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «До успіху».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7.  Вправа «Словникові слова».

Слайд 8.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9-12.  Вправа 1. Родзинка й Ґаджик по-різному записали закінчення у виділеному слові. Допоможи їм розібратися, хто помилився. Для цього скористайся таблицею.

Слайд 13.  Вправа 2. Спиши з попереднього завдання речення. Правильно напиши закінчення у виділеному слові. Поясни свій вибір.

Слайд 14-15.  Вправа 3. Спиши словосполучення, додавши закінчення слів.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-19. Вправа 4. Склади з пазлів назву країни, якою віртуально подорожував Щебетунчик. Побудуй із цим словом речення і запиши. Підкресли в ньому іменники. Познач їхній рід.

Слайд 20-21. Вправа 5. Прочитай і спиши повідомлення про Румунію. Постав слова, що в дужках, у родовому відмінку однини.

Слайд 22-23. Вправа 6. Поясни, чим схожі Румунія й Україна. Що в них відмінне? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 24-25. Вправа 7. Прочитай і запиши імена румунських школярів. Побудуй звукові схеми цих слів. Визнач ім’я дівчинки, якщо відомо, що в ньому звуків більше, ніж в імені хлопчика.

Слайд 26. Вправа 8. Прочитай, як звучать румунські ввічливі слова. Як ти вважаєш, чи схожі румунська й українська мови?

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 27. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 28. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 29-31. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні