Каталог матеріалів

Урок №29 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Змінюю іменники за відмінками

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 29. Змінюю іменники за відмінками

Мета: узагальнити знання про іменники; вчити змінювати іменники за відмінками; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «До успіху».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7.  Вправа «Словникові слова».

Слайд 8.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9-11.  Вправа 1. Дізнайся і запиши, якою країною подорожував Ґаджик. Для цього розгадай ребус. Підкресли в записаному реченні власні назви.

Слайд 12-13.  Вправа 2. Разом із сусідом/сусідкою по парті пригадайте назви відмінків і питання, на які вони відповідають: хтось називає їх, а хтось перевіряє. Провідміняйте усно іменники, підкреслені в записаному реченні.

Слайд 14-16.  Вправа 3. Прочитай, що дізнався Ґаджик про Угорщину. Спиши текст, розкривши дужки.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Вправа 4. Прочитай імена угорських друзів Ґаджика. Яке з них, на твою думку, належить дівчинці, а яке — хлопчикові?

Слайд 19-21. Вправа 5. Іштван трохи знає українську мову. Прочитай повідомлення, яке він надіслав Ґаджикові. Яких помилок припустився Іштван? Спиши текст, виправивши помилки.

Слайд 22-23. Вправа 6. Уяви, що подібне запрошення Іштван надіслав і тобі. Напиши відповідь на нього (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 26-28. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні