Каталог матеріалів

Урок №22-23 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Утворюю слова за допомогою префіксів і суфіксів.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 22-23. Утворюю слова за допомогою префіксів і суфіксів. Повторення і закріплення знань про будову слова

 

Мета: вчити утворювати слова за допомогою префіксів і суфіксів; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Дерево успіху».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7.  Вправа «Словникові слова». Запиши слово. Виконай звуко-буквений аналіз. Склади й запиши з цим словом речення.

Слайд 8.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9-10.  Спиши слова. Розбери їх за будовою. Поясни Ґаджикові, як утворилися друге і третє слова.

Слайд 11-12.  Вправа 2. Запиши подані слова в колонку. Утвори від них нові слова таким самим способом, як у попередньому завданні. Із двома з утворених слів склади і запиши речення.

Слайд 13-16. Вправа 3. Прочитай повідомлення Щебетунчика. Випиши слова, утворені за допомогою префіксів. Познач у них префікс.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Вправа 4. Щебетунчик має квиток. Розгляньте його у групі однокласників/однокласниць. Про що ви з нього дізналис

Слайд 19-20. Вправа 5. Чи доводилося тобі літати літаком? Куди саме? Чи ти тільки мрієш кудись полетіти? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 21-22. Вправа 6. Спиши слова. Поясни, від яких слів вони утворилися. Познач у кожному слові частину, за допомогою якої воно утворилося. Добери і запиши в кожну колонку по два слова, які утворилися таким самим способом.

Слайд 23-25. Вправа 7. Прочитай текст. Випиши в колонку виділені слова. Визнач, від яких іменників вони утворились, і запиши їх поряд. Поясни, як утворилися ці слова.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 27. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 28-31. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні