Каталог матеріалів

Урок №21 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розвиток зв’язного мовлення. Написання казки з використанням порівняльного опису.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 21. Розвиток зв'язного мовлення. Пишу казку про яблуню і березу

 

Мета: вчити учнів застосовувати набуті знання, уміння та навички у процесі виконання завдань; вчити писати перекази, складати план, викладати свої думки в письмовій формі; розвивати аналітичне мислення, увагу; виховувати спостережливість, взаємоповагу; інтерес до оточуючого, любов до природи.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6. Гімнастика для очей.

Слайд 7-8. Робота з загадкою.

Слайд 9. Повідомлення теми уроку.

Слайд 10-13. Завдання 1. Розгляньте малюнки. Як називаються ці дерева? Розкажіть, за якими ознаками ви їх розпізнали. Сьогодні у нас на уроці працюють: науковці, письменники, народознавці, поети та казкарі.

Слайд 14. Завдання 2. Разом з однокласниками й однокласницями проведіть гру «Мікрофон» – по черзі, ніби в мікрофон, дайте відповіді на подані запитання.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Завдання 3. Добери й запиши слова, які характеризують кожне дерево.

Слайд 17. Завдання 4. Прочитай слова і вислови в скарбниці. Запиши ліворуч, що саме вони описують.

Слайд 18. Завдання 5. Діти засперечалися, яке дерево краще. Наталі більше подобається береза, а Сашкові – яблуня. Разом із сусідом/сусідкою по парті складіть і розіграйте діалог їхньої суперечки. Дотримуйтесь поданих нижче правил.

Слайд 19. Завдання 6. Склади усно казку про яблуню і березу. Використай порівняльний опис цих дерев.

Слайд 20. Завдання 7. Запиши свою казку. Розпочни із заголовка.

Слайд 21. Завдання 8. Прочитай свою казку. Якщо знайдеш помилки – виправ їх.

Слайд 22. Завдання 9. Намалюй кольоровими олівцями ілюстрацію

до своєї казки.

Слайд 23. Завдання 10. Якщо бажаєш, прочитай у кріслі автора свою казку однокласникам і однокласницям. Запитай, кому з них сподобалася твоя казка, які побажання вони хотіли тобі висловити.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Рухлива вправа.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні