Каталог матеріалів

Урок №12 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Добираю синоніми й антоніми

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 12. Добираю синоніми й антоніми

 

Мета: узагальнити знання про синоніми й антоніми; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6. Гра «Допоможи друзям». Запишіть словосполучення із довідки в дві колонки: в першу - які мають пряме значення, в другу – переносне.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 9-10.  Вправа «Словникові слова». Запиши слово. Виконай звуко-буквений аналіз. Склади й запиши з цим словом речення.

Слайд 11.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 12-15.  Вправа 1. Найбільшу популярність Франції принесли мода, парфумерія, мистецтво й кухня. Прочитайте, які слова із цих сфер українська мова запозичила з французької. Запишіть їх у чотири колонки.

Слайд 16-19.  Вправа 2. Пригадай, що таке синоніми й антоніми. Знайди серед виділених у попередньому завданні слів синоніми до поданих слів і запиши їх парами.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21-22.  Вправа 3. Спиши текст. Підкресли в словах орфограми. Знайди в тексті синоніми й запиши їх парами.

Слайд 23-25. Вправа 4. Разом із сусідом/сусідкою по парті прочитайте текст. Придумайте заголовок до нього. Випишіть у колонку виділені слова. До кожного доберіть синонім і запишіть поряд.

Слайд 26-29. Вправа 5. Прочитай текст. Випиши в колонку виділені слова. До кожного добери антонім і запиши поряд.

Слайд 30-31. Вправа 6. Чи мрієш ти побувати у Франції? Що хочеш побачити? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 32-34. Вправа 7. Допоможіть Читалочці дібрати синоніми до поданих слів французького походження. Запишіть утворені пари слів. З виділеними словами складіть і запишіть речення.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 35. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 36. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 37-40. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні