Каталог матеріалів

Урок №6 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Правильно наголошую слова

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 6. Правильно наголошую слова

Мета: вчити правильно наголошувати слова; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подаруй усмішку

 і тепло своїх долоньок».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7.  Вправа «Словникові слова». Запиши слово. Виконай звуко-буквений аналіз. Склади й запиши з цим словом речення.

Слайд 8.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9-10.  Вправа 1. Розгадай ребус — і дізнаєшся, у яку країну здійснила віртуальну подорож Родзинка. Запиши слово-відгадку. Побудуй його звукову схему. Запиши, скільки складів, букв і звуків у цьому слові.

Слайд 11-12.  Вправа 2. Прочитай, що дізналася Родзинка про Чехію. Спиши текст, розкривши дужки і вставивши пропущені букви. 

Слайд 13-16.  Вправа 3. Прочитай речення. Випиши назви міст. Постав у них наголос, користуючись довідкою.

Слайд 17-19. Вправа 4. Пригадай і запиши п’ять назв українських міст. Постав у них наголос. Який висновок можеш зробити про наголос в українській мові? Перевір себе за правилом.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21-23. Вправа 5. Разом із сусідом/сусідкою по парті запишіть слова у три колонки: у першу — з наголосом на перший склад, у другу — з наголосом на передостанній склад, у третю — з наголосом на останній склад.

Слайд 24. Вправа 6. Разом із сусідом/сусідкою по парті перевірте, чи правильно ви виконали попереднє завдання. Зіставте свої записи з таблицею слів.

Слайд 25-26. Вправа 7. Родзинка познайомилася з чеськими школярами. Спиши їхні імена. Постав наголос відповідно до норм чеської мови і прочитай. Запиши чотири українських імені, які тобі подобаються. Постав у них наголос.

Слайд 27-28. Вправа 8. Як тебе звати? Чи знаєш, хто вибрав тобі ім’я? Що воно означає? Напиши про це розповідь (3–4 речення).

Слайд 29-30. Вправа 9. Родзинка вивчила кілька ввічливих слів чеськю мовою. Прочитай, як вони звучать. Чи зрозуміле тобі їх значення? Значення останнього вислову перевір за словником.

Слайд 31. Вправа 10. Разом із сусідом/сусідкою по парті розіграйте сценку знайомства з Томашем або Елішкою. Використайте вислови з попереднього завдання.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 32. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 33. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 34-36. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні