Каталог матеріалів

Урок №5 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Правильно вимовляю і записую слова з дзвінкими приголосними звуками в кінці складу

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 5. Правильно вимовляю і записую слова з дзвінкими приголосними звуками в кінці складу

Мета: вправляти учнів у перетворенні слів; вчити спостерігати за вимовою та написанням слів з дзвінкими приголосними звуками в кінці слова і складу; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Організація класу. Гра «Створюємо настрій».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 7.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 8-9.  Вправа «Словникові слова». Запиши слово. Виконай звуко-буквений аналіз. Склади й запиши з цим словом речення.

Слайд 10.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9-10.  Вправа 1. Прочитай вірш. Яку картину природи ти уявляєш? Допоможи Щебетунчикові визначити спільну орфограму у виділених словах. Позмагайся з сусідом/сусідкою по парті, хто більше добере і запише слів із цією орфограмою.

Слайд 11.  Пограй із сусідом/сусідкою по парті у «Відлуння»: хтось вимовляє дзвінкий приголосний звук, а хтось відгукується, вимовляючи парний йому глухий. Скористайтесь таблицею.

Слайд 12-13.  Вправа 1. Допоможи Читалочці правильно списати слова. Для цього добери до кожного перевірне слово і запиши.

Слайд 14. Вправа 2. Поясни Читалочці, яка орфограма в словах попереднього завдання. Перевір себе за правилом.

Слайд 15. Вправа 3. Прочитай запитання, які поставили Ґаджикові його польські друзі. Поясни, які букви пропущено у виділених словах. Доведи свою думку.

Слайд 16-17. Вправа 4. Уяви, що ці запитання адресовані тобі. Запиши відповіді на них.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-21. Вправа 5. Марися і Янек розповіли Ґаджикові про найкрасивіші місця в Польщі. Прочитай їхню розповідь. Спиши виділену частину тексту, вставивши пропущені букви.

Слайд 22-23. Вправа 6. Пригадайте і розкажіть про подібні місця в Україні. Скористайтеся словами з довідки.

Слайд 24. Вправа 8. Марися і Янек порадили Ґаджикові відвідати цікаве місце в Польщі. Прочитай рекламний плакат про нього. Розкажи, яка інформація є на плакаті.

Слайд 25. Вправа 9. Разом з однокласниками/однокласницями підготуйте рекламний плакат одного з визначних місць України.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 27. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 28-30. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні