Каталог матеріалів

Урок №56 для 9 класу - Пошук у масиві за певними критеріями. Найбільший і найменший елементи табличної величини.

«___»__________ 20___ року

Урок № 56. Пошук у масиві за певними критеріями. Найбільший і найменший елементи табличної величини.

 

Мета: ознайомити учнів із алгоритмами пошуку у масиві за певними критеріями; алгоритмом знаходження найбільшого та найменшого елементів табличної величини.. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Lazarus.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Доброго дня, діти.
  • Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми з вами ознайомимось із алгоритмами пошуку у масиві за певними критеріями; алгоритмом знаходження найбільшого та найменшого елементів табличної величини.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Пошук елементів з програмної точки досить цікавий і на перший погляд не дуже зрозумілий. Це ми люди просто шукаємо визначаємо і навіть не задумуємось, як це відбувається. Сьогодні у нас є шанс розібратись не лише в програмному аспекті, але в людському.

  • Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 3)

  1. У чому полягає особливість пошуку першого елемента лінійної таблиці, який відповідає заданій умові?
  2. Як описати алгоритм знаходження суми чи кількості табличних елементів, що відповідають заданим умовам?
  3. Які елементи управління в середовищі Lazarus можна використати для введення й виведення елементів масиву?
  4. Дано масив А[1..5]. Назвіть оператори для реалізації завдань:
    1. ввести з клавіатури значення елементів масиву;
    2. знайти добуток елементів масиву;
    3. знайти кількість елементів, що відповідають заданому.

Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 4-9)

Фізкультхвилинка

Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

  • Практичне завдання (Слайд 11)

 

Релаксація

Слайд 12. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд 13)
  1. Який алгоритм лежить в основі пошуку найбільшого елемента лінійної таблиці?
  2. Який алгоритм лежить в основі пошуку найменшого елемента лінійної таблиці?
  3. Чим відрізняється алгоритм пошуку найменшого елемента лінійної таблиці від алгоритму пошуку найбільшого елемента?
  4. Дано масив А[1..5]. Назвіть оператори для реалізації завдань:
    1. знайти мінімальний елемент масиву;
    2. знайти максимальний елемент масиву.

Домашнє завдання

Опрацювати конспект. Створіть проект для визначення мінімального елементу масиву із 15 чисел (246, 54, 548, 211, 1233, 5, 748, 12, 248, 963, 218, 2231, 12, 218, 98). Числа вводяться в багаторядкове поле при натисканні на кнопку програма знаходить мінімальний елемент.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні