Каталог матеріалів

Урок №9 для 10-11 класів по модулю "Інформаційна безпека" - Криптографічні методи захисту інформації. Контроль цілісності програмних і інформаційних ресурсів.

«___»__________ 20___ року

Урок №9. Тема. Криптографічні методи захисту інформації. Контроль цілісності програмних та інформаційних ресурсів.

Мета: Допомогти учням засвоїти основні поняття «криптогологія», «криптоаналіз», «симетрична криптографія», «асиметрична криптографія» та зв’язок між ними. Ознайомити учнів із розмежуванням права доступу користувачів. Забезпечити якість вивчення нового матеріалу. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Встановити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.

Програмне забезпечення: браузер

 

Хід уроку

 Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку

Мотивація навчальної діяльності

- Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

 Актуалізація опорних знань

  • Перевірка знань учнів засобами онлайн тестування (Слайд 3)

Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь учителя.

Фізкультхвилинка

 Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

  • Практичне завдання (Слайд 22)

Ознайомитися зі шифром Цезаря. Спробуйте зашифрувати повідомлення і надіслати однокласникам. Розшифруйте, отримані повідомлення.

  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

 Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд 23)
  1. У чому суть розмежування доступу?
  2. Що вивчає наука криптографія?
  3. Які методи криптографії бувають?
  4. Асиметричний алгоритм - це…
  5. Симетричний алгоритм - це…
  6. Електронний цифровий підпис - це…

 Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні