Каталог матеріалів

Урок №85 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Вивчаємо геометричні фігури на площині

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 85. Вивчаємо геометричні фігури на площині

Мета: формувати уявлення про геометричні фігури. Дидактичні задачі. Актуалізувати вміння розрізняти прямі, гострі і тупі кути; визначати ці кути у многокутнику; розбивати множини трикутників на підмножини за кутами (ті, що містять один прямий кут; один тупий кут; всі гострі кути); визначати трикутники, в яких всі стороні різної довжини, дві сторони рівні, три сторони рівні; класифікувати трикутники за сторонами. Ознайомити з формулами периметра трикутника, в якого всі сторони рівні; лише дві сторони рівні. Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження сторони трикутника за його периметром і довжинами інших сторін; задачі на різницеве порівняння двох добутків, розв’язувати обернені задачі на знаходження суми та різницеве порівняння двох добутків. Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного. Вдосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій; обчислювальні навички. 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 6-9. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 10. Рухлива вправа для очей.

Слайд 11-12. Хвилинка каліграфії.

Слайд 13. Завдання 1. Визнач види кутів у многокутнику та виконай відповідні записи.

Слайд 14-16. Завдання 2. Виміряй довжини сторін кожного трикутника, виконай відповідні записи, визнач периметр кожного трикутника.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-20. Завдання 3. Розв’яжи задачі. 1) Периметр трикутника, у якого всі сторони рівні, становить 51 мм. Знайди довжину сторони трикутника.

Слайд 21-22. Завдання 4. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 23. Завдання 5. Визнач кількість трикутників на кожному малюнку. Придумай і намалюй іншу фігуру, яка складається із трикутників.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. Який із зображених кутів гострий? прямий? тупий?

Слайд 26. Завдання 2. Назви кути кожного із зображених трикутників. Визнач вид кожного кута: гострий, прямий або тупий. Розбий множину трикутників на підмножини. За якою ознакою це можна зробити?

Слайд 27. Завдання 3. Знайди серед зображених трикутників такий, у якого дві сторони рівні; усі сторони рівні. Визнач периметр кожного із цих трикутників. Здогадайся, як можна знайти периметр таких трикутників двома способами.

Слайд 28. Завдання 4. Периметр трикутника, у якого всі сторони рівні, дорівнює 39 мм. Знайди довжину сторони трикутника.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд30-31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні