Каталог матеріалів

Урок №2 для 10-11 класів по модулю "Інформаційна безпека" - Інформація та інформаційні відносини. Суб'єкти інформаційних відносин, їх інтереси та безпека, шляхи нанесення їм шкоди.

«___»__________ 20___ року

Урок №2. Тема. Інформація та інформаційні відносини. Суб'єкти інформаційних відносин, їх інтереси та безпека, шляхи нанесення їм шкоди. Безпека інформаційних технологій

Мета: Допомогти учням засвоїти основні поняття: «інформаційні відносини», «інформаційна загроза», «інформаційна безпека». Ознайомити учнів із видами класифікації інформаційних загроз, їх небезпеками та наслідками.

Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Встановити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.

Програмне забезпечення: браузер.

 

Хід уроку

Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку
  • Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з інформацією та інформаційними відносинами. Дамо визначення суб'єктам інформаційних відносин, їх інтересам та безпеці, дізнаємось про шляхи нанесення їм шкоди. Познайомимося з класифікаціями інформаційних загроз.

Мотивація навчальної діяльності

  • Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

Актуалізація опорних знань

  • Перевірка знань учнів засоби онлайн тестування (Слайд 3)
  • Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд 4)

Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.

Фізкультхвилинка

Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

  • Практичне завдання (Слайд 24)
  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд 25)
  • Інтерактивна гра «Класифікація загроз інформаційної безпеки».

Слайд 25.

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні