Каталог матеріалів

Урок №9 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо ділення з остачею

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 9. Досліджуємо ділення з остачею

Мета: узагальнити й систематизувати навчальний досвід учнів відносно ділення з остачею. Узагальнити й систематизувати уявлення учнів щодо можливостей виконання арифметичних дій у розширеній множині натуральних чисел. Звернути увагу учнів на те, що дію ділення націло не завжди можна виконати у розширеній множині натуральних чисел, а ділення з остачею ( частковим видом якої є ділення націло) – завжди. Актуалізувати розуміння сутності ділення з остачею; знання алгоритму ділення з остачею; знання учнів про величину остачі та можливу кількість остач при діленні на певне число; спосіб перевірки ділення з остачею; актуалізувати уміння виконувати ділення з остачею. Узагальнити вміння застосовувати алгоритм ділення з остачею для випадків, коли ділене менше за дільник. Продемонструвати можливість читання рівностей, що є перевіркою ділення з остачею як власне ділення з остачею. Вдосконалювати обчислювальні навички позатабличного множення та ділення. Вдосконалювати уміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох часток.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Розбий частки на дві групи. За якою ознакою це можна зробити?

Слайд 11-13. Завдання 2. Що ти знаєш про ділення з остачею? Виконай ділення з остачею за схемою з коментарем.

Слайд 14. Завдання 3. Зістав випадки ділення в кожному стовпчику. Виконай обчислення в першому випадку. Чи допоможе одержаний результат знайти неповну частку в другому випадку? Як можна добирати значення неповної частки в ході ділення круглих чисел?

Слайд 15. Завдання 4. Зістав випадки ділення в кожному стовпчику. Виконай обчислення в першому випадку. Чи допоможе одержаний результат знайти неповну частку в другому випадку? Як можна добирати значення неповної частки в ході ділення круглих чисел?

Слайд 16. Фізкультхвилинка

Слайд 17-18. Завдання 5. Обведи вирази, у яких значення неповної частки дорівнює нулю. Виконай ділення, перевір результати.

Слайд 19. Завдання 6. Визнач спільну властивість для кожного ряду чисел. (Підказка: в результаті ділення кожного числа в ряді на певне число отримаємо однакову остачу.) Запиши в рядках ще кілька чисел.

Слайд 20. Завдання 7. Скільки різних остач можна одержати в результаті ділення деякого числа на 9? на 2? на 30? Назви ці остачі.

Слайд 21. Завдання 8. Розв'яжи задачу.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23-24. Завдання 1. Виконай з поданими числами арифметичні дії додавання, віднімання, множення, ділення. Які з арифметичних дій можна виконати завжди, а які — ні?

Слайд 25-27. Завдання 2. Прокоментуй розв’язання. Виконай ділення з остачею за зразком

Слайд 28. Завдання 3. Знайди неповну частку та остачу. Виконай перевірку. Чи завжди можна виконати ділення з остачею?

Слайд 29. Завдання 4. Софійка виконала ділення з остачею та перевірила результати. Оціни та прокоментуй її роботу.

Слайд 30. Завдання 4. Артем вважає, що рівність, яка є перевіркою ділення з остачею, у наведених випадках можна прочитати двома способами. Чи можна погодитись із хлопчиком?

Слайд 31. Завдання 5. Скільки різних остач можна одержати в результаті ділення деякого числа на 4? на 8?

Слайд 32. Завдання 6. Які остачі можна одержати в результаті ділення на 2? Розглянь, які числа є парними; непарними.

Слайд 33. Завдання 7. Які можуть бути остачі в результаті ділення на 3? Запиши формулу чисел, які діляться націло на 3; чисел, які не діляться націло на 3.

Слайд 34. Завдання 8. Розбий частки на дві групи та виконай обчислення.

Слайд 35. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 36-37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні