№092 - Типи текстів. Навчаюся розрізняти текст-розповідь. Складання усної розповіді
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко»
Урок №92.
Типи текстів. Навчаюся розрізняти текст-розповідь. Складання усної розповіді.
Мета: формувати в учнів уявлення про текст-розповідь; вдосконалювати вміння визначати складові частини тексту, навички складання усної розповіді; розширювати словниковий запас учнів; виховувати любов до тварин.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд19. Запам’ятай! Текст-розповідь — це текст, у якому про когось або про щось розповідається.
Слайд20-22. Прочитайте текст. Доведіть, що це текст-розповідь. Перевірте свої міркування за поданим висновком. Складіть і запишіть два розповідні речення про зайця.
Слайд23. Прочитай текст. Доведи, що це текст-розповідь
Слайд24. Гребля — споруда, що перегороджує річку або інший водотік для створення водосховищ.
Слайд25. Прочитай текст. Розкажи, що ти знаєш про бобрів.
Слайд26. Прочитай текст. Добери до нього заголовок. Запиши його. Доведи, що це текст-розповідь.
Слайд27. Фізкультхвилинка
Слайд28. Прочитай текст. Поясни, чому це текст-розповідь.
Слайд29. Підготуй усну коротку розповідь про кажана. Запиши зачин складеного тексту.
Слайд30. Прочитай текст. Склади і запиши два речення, які доповнять текст-розповідь.
Слайд31. Прочитайте текст. Розкажіть, про що в ньому розповідається. Доберіть до нього заголовок. Складіть і запишіть два розповідні речення, які завершать цей текст.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
