№007 - Наголос. Навчаюся правильно наголошувати слова
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко»
Урок №7.
Наголос. Навчаюся правильно наголошувати слова
Мета: формувати в учнів уявлення про наголос як сильніше вимовляння складу у слові; вчити учнів вимовляти слово так, щоб чітко було чути наголошений звук (не розтягуючи слово по складах). Розвивати пам'ять та увагу. Виховувати любов до природи рідного краю; до української поезії
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд7. Відгадай загадку Грицька Бойка. Склади і запиши речення з відгаданим словом. Постав наголос у словах.
Слайд8. Наголос — це виділення звука (складу) у слові посиленням голосу. Значок над літерою позначає наголошений звук (склад).
Слайд9. Прочитайте вислів про наголос. Спиши друге речення. Постав наголос у словах.
Слайд10. Чи відомо вам, яке місце називають скарбницею знань?
Слайд11. Самостійно випишіть виділені слова і поставте в них наголос.
Слайд12. Фізкультхвилинка.
Слайд13. Я дослідник.
Слайд14. Запиши подані слова. Що вони означають? Постав наголос у словах.
Слайд15. Запишіть віршовані рядки, додаючи слова з довідки. Поставте наголос у словах.
Слайд16. Відгадай загадку, вивчи її і запиши з пам’яті.
Слайд17. Пригадай назви днів тижня. Запиши їх, починаючи з понеділка.
Слайд18. Запиши спочатку слова, у яких наголошений перший склад, потім — другий, далі — третій. Познач наголос у словах. Навчися правильно їх вимовляти. Читання.
Слайд19. Рухлива вправа.
Слайд20-21. Розв’яжи і запам’ятай!
Слайд22. Візьми до уваги!
- ЗВ (закріплення вивченого)
Виконання інтерактивного завдання.
- Підсумок
- Рефлексія

{jcomments on}