№065 - Навчаюся розрізняти слова за значенням та питаннями. Складання задачі.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко»
Урок №65.
Навчаюся розрізняти слова за значенням та питаннями. Складання задачі.
Мета: закріпити знання про слово, як одиницю мови і мовлення. Учити школярів спостерігати за лексичним значенням слова; формувати в учнів уміння розрізняти слова за значенням та питаннями; поглиблювати знання учнів про слова — назви предметів; розвивати вміння ставити питання до слів, розвивати спостережливість, увагу; виховувати працелюбність.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд7. Прочитай уривок із вірша Лесі Лужецької. Випиши з вірша слова: один іменник, два прикметники, три дієслова. Поясни, що називають виписані слова. На які питання вони відповідають?
Слайд8. Виразно прочитай вірш Леоніда Полтави. Випиши з вірша іменники за абеткою. Поясни їхнє написання. Усно склади речення з виділеним словом.
Слайд9. Фізкультхвилинка.
Слайд10. Прочитай вірш Тамари Коломієць. Випиши іменник, прикметник і дієслово. З кожним із них склади і запиши по одному реченню.
Слайд11. Розв’яжіть задачу. Поясніть, що називають виділені слова. На які питання вони відповідають? Складіть задачу про свій клас. Запишіть її. Прочитайте своїм однокласникам (однокласницям).
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
