№102 - Розвиток зв'язного мовлення. Навчаюсь складати загадки
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко»
Урок №102.
Розвиток зв'язного мовлення. Навчаюсь складати загадки
Мета: навчати учнів складати загадки, розвивати вміння будувати розповідь на задану тему, пізнавальний інтерес, допитливість, зв’язне мовлення, увагу; збагачувати словниковий запас; виховувати бережне ставлення до природи;
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд12. Перестав рядки так, що прочитати загадку. Постав у клітинках цифри – номери рядків. Запиши слово – відгадку.
Слайд13. Доповни віршовані рядки загадки словами з довідки.
Слайд14. Доповни загадку словами з довідки. Запиши слово-відгадку.
Слайд15. Слово про слово. Кріт – невелика за розміром тварини, яка живе під земле; цінна своїм хутром.
Слайд16. Добери і запиши прикметники до іменника кріт
Слайд17. Фізкультхвилинка.
Слайд18-20. Слово про слово:
- Лисичка – ласкава назва тварини; назва їстівного гриба.
- Лігво – барліг, у якому зимує ведмідь.
- Хутро – покрив на тілі тварини, шерсть.
Слайд21. Доповни віршовані рядки загадки словами з довідки.
Слайд22. Прочитай і відгадай загадку. Запиши слово-відгадку.
Слайд23. Склади і запиши загадку про їжака.
Слайд24-27. Порівняй інші загадки про цю тваринку з власним текстом загадки.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
