№076 - Розрізняю пряме і переносне значення дієслів

Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 76.

Розрізняю пряме і переносне значення дієслів.

 

Мета: учити учнів розпізнавати дієслова, які мають пряме і переносне значення; удосконалювати навички пошуку потрібної інформації; розвивати пам'ять, зв’язне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою; виховувати взаємоповагу, уміння працювати в команді.

 

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9.  Вправа 1. Друзі пригадували різні парки. Прочитай розповідь Читалочки. У якому парку вона побувала?

Слайд 10.  Вправа 2. Знайди в розповіді Читалочки дієслова. Випиши їх разом з іменниками, які з ними зв'язані.

Слайд 11.  Вправа 3-4. У записаних сполученнях слів заміни назви дерев на імена людей. Запиши утворені сполучення слів. Поясни, де дієслова мають пряме значення, а де – переносне.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13-14.  Вправа 5. Запиши спогади Щебетунчика. Встав пропущені дієслова. Вибери їх із довідки. Підкресли ті, що мають переносне значення.

Слайд 15. Вправа 5-6. Запиши спогади Щебетунчика. Встав пропущені дієслова. Вибери їх із довідки. Підкресли ті, що мають переносне значення. Про який парк розповів Щебетунчик? Чому ти так думаєш?

Слайд 16. Вправа 7-8. Родзинка підготувала рекламу про свій улюблений парк. Прочитай її. Знайди дієслова з переносним значенням. Який парк рекламує Родзинка? Для кого призначена ця реклама – для дітей чи дорослих? Про що можна дізнатися з цієї реклами?

  Слайд 17-18. Вправа 10. Прочитай розповідь Ґаджика. Знайди в ній дієслова. Визнач, у якому реченні вони мають переносне значення. Запиши це речення.

ІІІ. Заключна частина.

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.

Слайд 19. Рухлива вправа.

  1. Домашнє завдання.

Слайд 20. Вправа 9. Пояснення домашнього завдання.  Напиши 2-3 речення про те, який парк тобі подобається найбільше. Поясни чому.

 Натисніть тут для завантаження

Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання