Каталог матеріалів

Урок №73 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розпізнаю близькі за значенням дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 73. Розпізнаю близькі за значенням дієслова.

 

Мета: учити учнів розпізнавати дієслова, близькі за значенням; удосконалювати навички пошуку потрібної інформації; розвивати пам'ять, зв’язне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою; виховувати взаємоповагу, уміння працювати в команді.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Гра «один» – «багато». Коли вчитель називає дієслово, що означає «багато» – діти плескають в долоні, коли означає «один» – мовчать.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка. Виконай звуко-буквений аналіз слова «мультфільм».

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6. Вправа 1. Ґаджик запитав у друзів, що таке Диснейленд. Чи можеш ти йому пояснити? Розкажи, що ти знаєш про Диснейленд.

Слайд 7. Вправа 2. Прочитай, яку інформацію про Диснейленд знайшла в інтернеті Родзинка.

Слайд 8. Вправа 3. Спиши виділені речення. Підкресли дієслова. Порівняй їх значення. Визнач, вони протилежні чи близькі за значенням.

Слайд 9. Вправа 4. Прочитай, що дізналася Читалочка про Диснейленд із журналу.

Слайд 10. Вправа 5. Знайди в тексті дієслова, близькі за значенням до виділених. Запиши їх парами.

Слайд 11. Фізкультхвилинка.

Слайд 12. Вправа 6. Щебетунчик зібрав світлини про Диснейленд. Розглянь їх. Розкажи, яких персонажів з мультфільмів ти впізнаєш.

Слайд 13-14. Вправа 8. Допоможи Білосніжці знайти близькі за значенням дієслова, якими вона зможе розповісти про гномів. Запиши їх парами.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Слайд 15. Вправа «Колесо». Назвіть дієслова, які можна використати, описуючи Диснейленд. Наприклад (що ви робили?): гуляли, відпочивали тощо…

Слайд 16. Цікаві факти про Диснейленд.

Рефлексія.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 18. Вправа 7. Пояснення домашнього завдання. Напиши текст (2-3 речення) про персонажа з мультфільму, який тобі подобається найбільше. Поясни чому.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні