Каталог матеріалів

Урок №68 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розпізнаю слова – назви дій

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 68. Розпізнаю слова – назви дій.

 

Мета: формувати в учнів уявлення про слова – назви дій; учити розрізняти їх за питаннями, знаходити слова – назви дій в тексті; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пошукову діяльність; формувати комунікативну компетентність спілкуватися українською мовою; виховувати любов до всього живого, тварин.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування. Дихальна вправа «Мильні бульбашки». Вдихати носиком, а видихати ротом, губи складені в «трубочку».

Слайд 4-8. Гра «Переставляночка». Переставити букви у словах так, щоб утворилось нове слово. Що спільного у цих словах? Назвіть перші букви.

Слайд 9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Повідомлення теми уроку.

Слайд 11. Рухлива вправа для очей «Сніжинка».

ІІ. Основна частина.

Слайд 12-14. Вправа 1. Ґаджик сфотографував рекламні щити і показав друзям. Розглянь ці світлини. Прочитай написи на щитах.

Слайд 15. Вправа 2. Разом з однокласниками дайте відповіді на запитання Ґаджика.

Слайд 16. Вправа 3. Словникова робота. Поясни, як ти розумієш значення слова реклама. Перевір за словником, чи правильно ти думаєш.

Слайд 17-18. Вправа 4. Читалочка дібрала слова про зоопарк. Запиши їх у три колонки: у першу – іменники, у другу – прикметники, а в третю – усі інші слова (дієслова).

Слайд 19. Проведи дослідження.

Слайд 20. Перевір себе за правилом.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

Слайд 22. Вправа 5. Четверо друзів вирішили відвідати зоопарк. Прочитай, як вони туди їхали. Встав пропущені слова – назви дій і запиши текст.

Слайд 23-24. Вправа 5. Четверо друзів вирішили відвідати зоопарк. Прочитай, як вони туди їхали. Встав пропущені слова – назви дій і запиши текст.

Слайд 25. Вправа 6. Допоможи друзям полічити, скільки грошей вони витратять на квитки. Запиши відповідь одним реченням. Підкресли слово – назву дії.

Слайд 26. Вправа 6. Допоможи друзям полічити, скільки грошей вони витратять на квитки. Запиши відповідь одним реченням. Підкресли слово – назву дії.

Слайд 27-30. Вправа 7. Розглянь світлини. Склади за однією з них розповідь (2-3 речення) і запиши. Використай слова – назви дій.

Слайд 31. Вправа 8. У зоопарку Щебетунчик попрямував до найбільшої тварини. Прочитай текст про неї. Відгадай її назву і встав на початку тексту.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Слайд 32. У нас в гостях наші друзі - Мовка і Суржик. Уявлення про слова – назви дій (дієслова).

Слайд 33-35. Гра «Хто що робить?». Учитель демонструє малюнок тварини, учні мають сказати, що вміє робити ця тварина. Наприклад: дельфін – плаває, мавпа – стрибає, черепаха – повзає, тощо.

Рефлексія.

Слайд 35. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 37. Пояснення домашнього завдання. Вправа 9. Спиши перше і останнє речення тексту. Підкресли слова – назви дій.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні