Каталог матеріалів

Урок №64 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Добираю прикметники, протилежні за значенням

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 64. Добираю прикметники, протилежні за значенням

 

Мета: учити учнів встановлювати зв'язок між іменниками і прикметниками, утворювати словосполучення іменника з прикметниками; удосконалювати навички пошуку потрібної інформації в тексті за поданими запитаннями; розвивати в учнів зв’язне мовлення, аналітико-синтетичне мислення; формувати інформаційно-комунікативну компетентність спілкування рідною мовою; виховувати любов до тварин.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-4. Вправа «Додай прикметник». Добери до кожного речення декілька прикметників.

Слайд 5. Вправа «Зайчик». Добери Прочитайте склади, «стрибаючи», як зайчик, «з однієї купинки на іншу. Чи знайомі ви з цим хлопчиком? Як ви вважаєте, чому його так назвали?

Слайд 6-8. Послухайте вірш Т. Лисенко та перевірте свою догадку.

Слайд 9. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 10. Фізкультхвилинка для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 11.  Вправа 1. Прочитай про незвичайного гостя, який прийшов до друзів.

Слайд 12. Вправа 2. Спиши виділену частину тексту. Підкресли прикметники.

Слайд 13. Проведи дослідження.

Слайд 14. Вправа 3-4. Друзі дібрали сполучення слів із прикметників свіжий. Навпакійко вирішив замінити їх на протилежні за значенням. Допоможи йому це зробити. Встав пропущені прикметники. Можеш скористатися довідкою. Поміркуй, чому протилежні за значенням слов до прикметника свіжий не однакові.

Слайд 15. Вправа 3. Друзі дібрали сполучення слів із прикметників свіжий. Навпакійко вирішив замінити їх на протилежні за значенням. Допоможи йому це зробити. Встав пропущені прикметники. Можеш скористатися довідкою.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Робота над загадкою. Друзі , відгадайте загадку.

Слайд 18. Прийом «Кубування».

Слайд 19-20. Вправа 7-8. Навпакійко розповів друзям про свого собаку. Прочитай його розповідь. Щоб дізнатися, яким насправді був собака Навпакійка, заміни виділені в тексті прикметники на протилежні за значенням. Запиши утворений текст.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Слайд 21. Робота в групах. Гра-змагання «Навпаки». Дівчата із списку вибирають прикметник, хлопці підбирають прикметник-антонім. І навпаки.

Рефлексія.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 23-24. Пояснення домашнього завдання. Вправа 5-6. Друзі виглянули у вікно й побачили котика. Прочитай, якими словами його описав Навпакійко. Щоб дізнатися, яким котик був насправді, заміни в описі прикметники на протилежні за значенням і запиши. Допиши ще 2-3 речення про котика.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні