Каталог матеріалів

Урок №58 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Добираю прикметники

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 58. Добираю прикметники.

Мета: ознайомити учнів з терміном «прикметники»; вчити добирати прикметники для опису пір року; розвивати аналітичне мислення, зв’язне мовлення; удосконалювати навички роботи в групах і парах; формувати комунікативну компетентність, компетентність спілкування рідною мовою; спонукати бажання насолоджуватися природою.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

ІІ. Основна частина.

Слайд 17. Вправа 1. Друзі засперечалися, яка пора року найкраща. Прочитай, якими словами Читалочка описала свою улюблену пору року. Відгадай назву цієї пори, встав у речення і запиши.

Слайд 18. Вправа 1. Відгадай назву цієї пори, встав у речення і запиши.

Слайд 19. Проведи дослідження.

Слайд 20. Вправа 2. Ґаджик дізнався, що ці слова називаються прикметниками. Перевір себе за правилом.

Слайд 21. Вправа 3. Щебетунчик розповів про улюблену пору року віршем. Прочитай його. Випиши прикметники. Визнач, який предмет вони описують, і запиши.

Слайд 22. Вправа 3. Випиши прикметники. Визнач, який предмет вони описують, і запиши.

Слайд 23. Вправа 4. Запиши назву улюбленої пори року Щебетунчика. Добери до неї прикметники і запиши.

Слайд 24. Фізкультхвилинка.

Слайд 25. Вправа 5. Родзинка загадала друзям загадку про свою улюблену пору року. Послухай її і відгадай.

Слайд 26. Вправа 6. Поясни, як ти розумієш значення слова жовтогарячий. Перевір себе за словником.

Слайд 27. Вправа 6. Склади і запиши речення із словом «жовтогаряче».

Слайд 28. Вправа 7. Побудуй звукову схему слова «Осінь».

Слайд 29. Вправа 8. Прочитай слова, якими Ґаджик розповів про свою улюблену пору року. Відгадай її назву.

Слайд 30. Вправа 8. Утвори від поданих слів прикметники. Склади і запиши з ними два речення.

Слайд 31. Вправа 9. «Інтерв'ю». Поцікався в однокласників (однокласниць), яка пора року їм подобається найбільше. Чому?

ІІІ. Заключна частина.

Слайд 32. Вправа 11. Добери прикметники до поданих іменників і запиши. Гра «Хто більше?» Грають дві команди – хлопчиків і дівчат. До дошки виходять по одному учаснику з команд і записують прикметник до свого слова.

Слайд 33. Рефлексія.

- Опишіть наш урок, користуючись прикметниками.

Слайд 34. Рухлива вправа.

Слайд 35. Пояснення домашнього завдання. Вправа 10. Напиши розповідь (2-3 речення) про свою улюблену пору року. Використай прикметники.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні