№057 - Досліджую прикметники. Розпізнаю слова – назви ознак.

Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 57.

Досліджую прикметники. Розпізнаю слова – назви ознак.

 

Мета: формувати в учнів уявлення про слова – назви ознак; учити розрізняти їх за питаннями, знаходити слова-ознаки в тексті, поширювати ними речення; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пошукову діяльність; формувати комунікативну компетентність спілкуватися українською мовою; виховувати прагнення до здорового образу життя.

 

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 7.  Рухлива вправа для очей «Сніжинка».

 Слайд 8.  Гра «Впіймай іменник». – Уважно слухайте вірш. Плесніть у долоні, як почуєте іменник.

Слайд 9.  Звуко-буквений аналіз слова «Ялинка».

ІІ. Основна частина.

Слайд 10. Вправа «Інтерв’ю».

Слайд 11. Вправа 1. Після канікул друзі знову зустрілись у школі. Кожний розповідав про свій відпочинок. Прочитай, які слова використали у своїх розповідях Читалочка і Щебетунчик.  Вправа 2. Визнач, хто з дітей використав іменники. Поясни, чому ти так вважаєш.

Слайд 12. Вправа 3. Поєднай слова Читалочки з відповідним словами Щебетунчика.

Слайд 13. Вправа 3. Запиши утворені сполучення слів за зразком. Зразок: сніг (який?) білий.

Слайд 14. Проведи дослідження.

Слайд 15. Перевір себе за правилом.

Слайд 16-17. Вправа 4. Запиши назви світлин у колонку. Добери до них слова – назви ознак і запиши.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-20. Вправа 5. Прочитай, де провела канікули Родзинка. Випиши з її розповіді слова – назви ознак. 

Слайд 21-23. Вправа 6.  Прочитай розповідь Ґаджика. Доповни її словами – назвами ознак і запиши. Скористайся довідкою.

Слайд 24. Вправа 7. Візьми інтерв'ю в однокласників. Постав їм такі запитання.

Слайд 25-27. Вправа 8. Напиши 2-3 речення про свої канікули. Використай слова – назви ознак.

ІІІ. Заключна частина.

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.

Слайд 28. Підсумок уроку. Вправа «Опиши предмет».

Слайд 29. Рухлива вправа.

  1. Домашнє завдання.

Слайд 30. Вправа 9. Пояснення домашнього завдання. Випиши з поданих слів назви ознак.

 



Натисніть тут для завантаження

Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання