Каталог матеріалів

Урок №47 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розпізнаю іменники, які називають один предмет і багато

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Подружися зі словом»)

Урок № 47. Розпізнаю іменники, які називають один предмет і багато

Мета: вчити спостерігати і досліджувати значення слів, розпізнавати слова, які називають один предмет і багато, складати і записувати речення за малюнками та поданими запитаннями; виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. У нас в гостях наші друзі - Мовка і Суржик. Змінювання іменників за зразком один – багато.

Слайд 9-10. Друзі вирішили пограти в хованки. Щоб визначити, хто буде жмуритися, потрібна лічилка. Прочитай лічилку, яку запропонувала Родзинка.

Слайд 11. Постав питання до виділених слів. Поясни, скільки предметів називає кожне слово – один чи багато.

Слайд 12. Зміни кожне виділене слово так, щоб воно означало багато предметів. Запиши за зразком. Зразок: кущ – кущі.

Слайд 13. Рухлива вправа.

Слайд 14. Прочитай лічилку Ґаджика.

Слайд 15. Випиши у дві колонки виділені іменники.

Слайд 16. Випиши виділені іменники. 6 Побудуй звукову схему слова ялинка.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-19. Напиши 2-3 речення про те, в які ігри ти любиш грати.

Чи використовуєш лічилки?

Слайд 20. Читалочка запропонувала свою лічилку. Прочитай її.

Слайд 21. Постав питання до виділених слів. Скільки предметів називає кожне з них?

Слайд 22-23. Зміни виділені слова так, щоб вони називали одну тварину. Запиши лічилку зі зміненими словами.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25-26. Пояснення домашнього завдання. Добери і запиши по чотири іменники, які називають один предмет і багато.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні