№027 - Розпізнаю пряме і переносне значення слів. Складання роз­повіді про море за картиною і поданими словами

Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Подружися зі словом»)

Урок №27.

Розпізнаю пряме і переносне значення слів. Складання роз­повіді про море за картиною і поданими словами

 

Мета: вчити спостерігати і досліджувати значення слів, складати і записувати речення за малюнками та поданими запитаннями; виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, любов до природи.

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

  1. ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

  1. МНД (мотивація навчальної діяльності)
  2. АОЗ (актуалізація опорних знань)
  3. ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6. Розгадай ребус Родзинки і дізнаєшся, куди потрапив вітрильник з мандрівниками. Запиши слово відгадку. 

Слайд 7. Ґаджикові цікаво, чи знаєш ти, що таке море. Перевір себе за словником.

Слайд 8-9. Позмагайся з друзями – хто більше добере слів, пов'язаних з морем. Запиши свої слова в зошиті.

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11-12. Розглянь світлину. Склади за нею два речення про море й запиши.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Прочитай речення, яке склала Читалочка. Чи про справжнє море в ньому йдеться? 6. Поясни, що означає слово море в цьому реченні. Поміркуй, чому Читалочка використала саме це слово.

Слайд 15. Як ти думаєш, чи правильно Читалочка використала слово море? Перевір себе за правилом.

Слайд 16-17. Допоможи Щебетунчикові вибрати сполучення слів у переносному значенні. Запиши їх. Склади речення з одним із вибраних сполучень слів і запиши. 

Слайд 18. Розглянь картину Івана Айвазовського. Добери й запиши слова, якими можна описати це море. Скористайся довідкою.

Слайд 19. Продовж розповідь про море за картиною. Допиши ще 2-3 речення.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

  1. ЗВ (закріплення вивченого)
  2. Підсумок
  3. Рефлексія


Натисніть тут для завантаження

Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання