Каталог матеріалів

Урок №12 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Досліджую, коли букви я, ю, є, які позначають два звуки. Напи­сання тексту за поданими запитаннями.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Подружися зі словом»)

Урок №12. Досліджую, коли букви я, ю, є, які позначають два звуки. Напи­сання тексту за поданими запитаннями.

Мета: вчити розрізняти слова з буквами я, ю ,є, ї, правильно їх вимовляти та писати; удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; складати і записувати речення за малюнками та поданими запитаннями; виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, любов до природи, своєї Батьківщини.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Прочитай текст про пригоду, яка сталася с Родзинкою. Поясни, чому дівчинка плакала. Чи знаєш ти, як можна їй допомогти? Що треба знати, щоб не потрапити в таку ситуацію?

Слайд 3. Разом з однокласниками (однокласницею) прочитайте в ролях розмову Родзинки з Євою.

Слайд 4. Випиши з тексту виділені слова, поділяючи їх на склади.

Слайд 5. Проведи дослідження.

Слайд 6. Перевір себе за правилом.

Слайд 7. Рухлива вправа.

Слайд 8-9. В іменах друзів Щебетунчика букви я, ю, є, ї позначають два звуки. А в друзів Читалочки – один звук. Запиши, хто є друзями Читалочки, а хто Щебетунчика.

Слайд 10. Поміркуй, чому не знайшлося імені, у якому буква ї позначає один звук. Перевір себе за правилом.

Слайд 11. Фізкультхвилинка.

Слайд 12. Прочитай пораду Ґаджика.

Слайд 13. Запиши виділені речення. Підкресли слова, в яких букви я, ю, є позначають два звуки. Побудуй звукову схему слова ім’я.

Слайд 14. Напиши текст за поданими запитаннями.

Слайд 15. Рухлива вправа.

Слайд 17. Пояснення домашнього завдання. Доповни речення інформацією про себе і запиши.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні