№001 - Музичні та шумові звуки. Мелодія. Правила співу. М/ф «Гойда, гойда-гой, ніченька іде» у виконанні Н. Матвієнко (фрагмент). Музика і слова Н. Май «Пісня першокласника».

Мета: формувати знання про музичні звуки, ознайомити з головними правилами слухання музики і співу; розвивати вокально-хорові навички, культуру сприймання музики; виховувати ціннісне ставлення до мистецтва, навчання.

№002 - Музичні звуки: довгі та короткі. Правила сприймання музики. В. Волегов. Діти; А. Логінова. Моя конячка. Українська народна пісня «Котику сіренький»; Я. Барнич. Коник. М/ф «Тихо, вечір надворі». поспівка «Ми дружній і веселий клас».

Мета: збагачувати музичний досвід учнів, розкриваючи особливості хоровод­ної, ігрової пісні; засвоювати з ними поняття «довгі та короткі звуки»; розвивати творчі здібності до музики, почуття ритму; виховувати інтерес до музики, уміння спілкуватися.

№003 - Музичні звуки: високі та низькі. Звуки грому. Е. Гріг. Пташка. В. Подвала. Їжачок. Дятел. Гра «Зозуля та соловейко»;  Музика народна, слова В. Гончарук. «Прилетів комарик». Гра: пофантазуй і придумай музичну історію з голосами тварин різної висоти.

Мета: формувати знання про музичні звуки (високі та низькі), ознайомити з головними правилами слухання музики і співу; розвивати вокально-хорові навички, культуру сприймання музики; виховувати ціннісне ставлення до мистецтва, навчання.

№004 - Музичні звуки: гучні та тихі (форте та піано). Знак повторення. Ю. та Л. Шевченки. Два метелики. В. Барвінський - Жучок і Жучиха. А. Штогаренко - Метелик. В. Верховинець. «Павук сірий, волохатий». Гра «Луна» («Ау»). Створення звукових картин.

Мета: формувати знання про музичні звуки (гучні та тихі), продовжувати ознайомлювати з головними правилами слухання музики і співу; розвивати вокально-хорові навички, культуру сприймання музики; виховувати ціннісне ставлення до мистецтва, навчання.

№005 - Настрій у музиці

Мета: формувати знання про настрій у музиці, продовжувати ознайомлювати; розвивати вокально-хорові навички, культуру сприймання музики; виховувати ціннісне ставлення до мистецтва, навчання.

№006 - Настрій у музиці (продовження)

Мета: формувати знання про настрій у музиці, продовжувати ознайомлювати; розвивати вокально-хорові навички, культуру сприймання музики; виховувати ціннісне ставлення до мистецтва, навчання.

№007 - Характер музики.

Мета: формувати знання про танцювальну музику, розвивати тембровий слух, музичний смак, навички хорового співу, вміння слухати  музичні твори, розширювати загальний кругозір; виховувати ціннісне ставлення до інструментальної музики, культуру сприймання і виконання музики

№008 - Мистецтво про рідний край.

Мета: ознайомити з особливостями музики рідного краю; розвивати вміння учнів уважно слухати музику та висловлювати власні враження від прослуханого твору; на слух визначати засоби музичної виразності творів; вміння повторювати мелодичний малюнок пісень; виховувати любов до української музики та до головної пісні країни.

№009 - Пісня. Куплет. Правила дихання під час співу.

Мета: ознайомити з поняттям пісні та її складовими; розвивати вміння учнів уважно слухати музику та висловлювати власні враження від прослуханого твору; на слух визначати засоби музичної виразності творів; вміння повторювати мелодичний малюнок пісень; виховувати любов до української музики та до головної пісні країни.

№010 - Звуки та кольори в мистецтві., Сім кольорів веселки - сім нот (порівняння, ознайомлення).

Мета: розширювати уявлення учнів про емоційний зміст музики на основі кольорових настроїв веселки; активізувати образне мислення учнів; розвивати творчу фантазію учнів, уяву, уміння імпровізувати; виховувати в учнів вокальні, виконавські навички, прищеплювати зацікавленість музикою, співом.

№011 - Танець. Український народний танець «Гопак».

p>Мета: формувати ключові мистецькі предметні компетентності, необхідні для художньо-творчого самовираження; розвивати ритмічне чуття дитини, музичний смак, вміння характеризувати й порівнювати танцювальну музику;  виховувати повагу до культурних цінностей у процесі пізнання мистецтва.

№012 - Ритм у мистецтві

Мета: ознайомити учнів з поняттями ритму в музиці, сформувати уявлення про довгі та короткі тривалості музичних звуків, розкрити значення ритму в музиці, сприяти розвитку музичних здібностей, вокально-хорових навичок, психічних процесів, сприяти вихованню любові до музики, природи, естетичного ставлення до світу.

№013 - Ритм у мистецтві (продовження). Руханка «Танці-зігріванці» (фізкультхвилинка). Музика і слова Н. Рубальської «Пісня сніговиків».

Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з ритмами в музиці, формувати уявлення про довгі та короткі тривалості музичних звуків, сприяти розвитку музичних здібностей, вокально-хорових навичок, психічних процесів, сприяти вихованню любові до музики, природи, естетичного ставлення до світу.

№014 - Зимові свята в мистецтві. Дж. Л. П’єрпонт. Jingle Bells (Дзвіночки дзвенять). Музика А. Олєйнікової, слова В. Чайковської. «Святий Миколай»

Мета: познайомити учнів з Новорічною піснею Jingle Bells, актуалізувати знання учнів про Святого Миколай та виконати про нього пісеньку; розвивати в школярів музичний слух, артистичні і творчі здібності. Виховувати інтерес до українських традицій, народних свят і образів.

№015 - 016 - Колядки, щедрівки. Пісні з інструментальним супроводом та без нього. І. Горобчук. Вертеп. Колядка «Бог ся рождає!». Колядка «Радуйтеся, люди!»

Мета: розкрити значення  зимових календарно – обрядових пісень ( колядок і щедрівок) у житті народу; узагальнити знання про побутування в Україні обрядів і звичаїв зустрічі Нового року; збагачувати емоційно – естетичний досвід учнів; розвивати вокально – хорові навички, емоційно – почуттєвий досвід учнів; виховувати інтерес до календарно – обрядових пісень, повагу до народних традицій.

№017 - Вокальна та інструментальна музика. Цирк.

Мета: ознайомити  учнів  із  поняттям  «вокальна музика», «інструментальна музика»; навчати  учнів   виражати  та  обґрунтовувати  власне  емоційно-естетичне  ставлення  до  музичних  та  літературних  образів;  ознайомити  учнів  із  найхарактернішими  особливостями  вокальної  музики; розширювати  уявлення  учнів  про  музичні  жанри, про  значення  взаємодії  різних  видів  мистецтва; розвивати  особисті  естетичні  уподобання  учнів; виховувати  естетичний смак  учнів.

№018 - Театр. Актор. Правила поведінки в театрі. М. Равель. Балет «Дитя та чари»

Мета: ознайомити дітей з театром як видом мистецтва, атрибутами, пов’язаними з театром; розвивати   творчі здібності та емоційну чутливість,  здатність бачити себе очима однолітків, навички співпраці, поваги  до іншого, впевненість у собі, збагачувати активне мовлення учнів новими словами; формувати вміння творчо опрацювати та інсценізувати вірші; сприяти дотриманню правил поведінки   у театрі; виховувати  естетичний смак  учнів.

№019 - Балет. Мова танцю. Вальс. П. Чайковський. Вальс сніжинок із балету «Лускунчик». Музика Я. Степового, слова народні «Сніжинки».

Мета: формувати знання про жанр балету як музично-театральний  твір, що спілкується з глядачами  мовою класичного танцю;  дати поняття термінам: композиція,  хореографія, декорації, костюми;  розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності; розвивати вокально-хорові виконавські навички; виховувати музичну культуру та ціннісне відношення до  жанру балет

№020 - Оркестр. Музичні інструменти: скрипка (струнні), флейта (духові), барабан (ударні). Б. Павловський. Балет-казка «Білосніжка і семеро гномів» (фрагмент). М/ф «Білосніжка і семеро гномів» (фрагмент). Гра «Оркестр»

Мета: ознайомити учнів з інструментами симфонічного оркестру; вчити на слух розпізнавати звучання інструментів в симфонічному оркестрі; розкрити тему уроку в захоплюючій і доступній формі; поглибити знань про тембрі музичних інструментів через взаємозв'язок з настроєм людини. Вчити застосовувати отримані знання на практиці; оперувати наявним потенціалом в конкретній ситуації; активізувати слухове увагу, музичну пам'ять; збагачувати враження дітей; розвивати комунікативні навички роботи в групах; розрізняти інструменти симфонічного оркестру;

№021 - Опера. Арія. Г. Гриневич. Опера-казка «Плескачик». Арії героїв. Опери. Музика Н. Барабаш. Арія Тіста з опери-казки «Колобкові мандри».

Мета: познайомити учнів з особливостями оперного мистецтва; навчити характеризувати особливості вираження життєвого змісту музично-сценічними жанрами; познайомити учнів із оперою-казкою «Плескачик»; удосконалювання вміння учнів слухати музику, уміння аналізувати твори музичного мистецтва; формувати уявлення про вплив музики на людину; розвивати вокально-хорові навички, вміння аналізувати, інтерпретувати музичні твори; виховувати в учнів повагу до національного музичного мистецтва, інтерес до театральних видів мистецтва.

№022 - Ансамбль. Хор. Музика і вірші О. Шевченка. М/ф «Колобок» із серії «З любов’ю до дітей», фрагменти з мультфільмів про колобка. Створення власної опери-казки «Колобок» (спів соло та в ансамблі)

Мета: надати учням уявлення про оперу як музично-театральний  твір, на прикладі дитячої опери-казки «Колобок», що спілкується з глядачами вокальною мовою;  дати поняття хор, ансамбль; розвивати інтерес до народних пісень, вміння інтерпретувати музичний твір, вокально-хорові виконавські навички; образно мислити під час слухання музичних творів, розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності; виховувати інтерес до музики написаних за сюжетами народних казок, ціннісне відношення до оперного жанру.

№023 - Музична казка. Музичні  інструменти оркестру: арфа, флейта.

Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з музичними казками та оркестровими інструментами;  актуалізувати знання про темп музичного твору; розвивати інтерес до народних пісень, вміння інтерпретувати музичний твір, вокально-хорові виконавські навички; образно мислити під час слухання музичних творів, розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності; виховувати інтерес до музики написаних за сюжетами народних казок.

№024 - Музична  казка (продовження).  Регістр (на прикладі клавіатури піаніно). М.Чембержі. Казка про синій пролісок. Музика А.Олєйнікової, слова Н. Іванової «Пролісок». Створення супроводу до пісні. М/ф «Квіти дружби» із серії «Уроки тітоньки Сови»

Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з музичними казками; актуалізувати знання про темп музичного твору; познайомити з верхнім та нижнім регістром на прикладі клавіатури піаніно; розвивати інтерес до народних пісень, вміння інтерпретувати музичний твір, вокально-хорові виконавські навички; образно мислити під час слухання музичних творів, розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності; виховувати повагу до друзів, сприяти розвитку дружніх стосунків у класі.

№025 - Вплив музики на емоційний стан людини. Музика і спорт. Соліст.  Ф. Шуберт. Вечірня серенада. Ж. Бізе. Марш Тореодора з опери «Кармен». «Пісня про зарядку» О.Янушкевч, М.Ясакова. м/ф «Холодне серце» (фрагмент з фігурним катанням)

Мета: формувати ключові, мистецькі та міжпредметні компетентності, необхідні для художньо-творчого самовираження; визначити, як впливає музика на емоційний стан людини; формувати значення музики у спорті; сприяти всебічному художньо-естетичному розвитку особистості дитини; закріпити знання про засоби музичної виразності на прикладі динаміки; виховувати слухацьку і виконавську культуру учнів, ціннісне ставлення до класичних творів.

№026 - Великдень, писанки. Музична фраза. Н. Курій-Максимів. Великдень. Музика М. Катричка, слова В. Кленця, Н. Андрусич «Писанка». Створення мелодії до  вірша.

Мета: формувати  знання про Великдень та його символи, святкування в давнину і донині; ознайомитись з музичними творами, присвяченими Великодню; розвивати  чуття ритму, вокально-хорові навички, працювати над дикцією, диханням; розвивати образно - асоціативне мислення учнів; виховувати інтерес до народного мистецтва, ціннісне ставлення до традицій народу.

№027 - Народна музика. Колискова (обробка А. Авдієвського), Я. Степовий. Колискова, Українська народна пісня «Сонечко» (обробка В. Барвінського). Музика і слова народні «Вийди, вийди, сонечко».

Мета: ознайомити учнів з поняттям «народна музика», понять «фольклор», «музичний фольклор», «народна музика», вчити визначати емоційно-образний зміст музичних творів, сприяти розвитку музичних і творчих здібностей, вокально-хорових навичок, навичок активного сприймання музики, поширенню лексикону, уміння висловлювати власні враження від музики, вихованню любові до рідного краю, його історії та музики, особистісного ставлення до музичних творів.

№028 - Народні музичні інструменти: бандура, сопілка, бубон, волинка (дуда)

Мета: ознайомити учнів з українськими народними інструментами та особливостями їхнього звучання та особливість їх звучання. Розвивати вміння створювати ритмічний супровід до вірша. Виховувати інтерес до українських народних музичних інструментів, народної пісні та класичних творів композиторів.

№029 - Професійна музика. Музичні професії: композитор, виконавець.

  Мета: ознайомити з поняттям «професійна музика», «композитор»

на прикладі творчості . К. Стеценка «Лисичка, Котик і Півник» та А. Філіпенка, слова О. Журливої «Узяла лисичка скрипку»; розвивати вміння учнів давати характеристику музичному образу твору, розрізняти на слух засоби музичної  виразності, розвивати вміння створювати візуальні образи до музичного твору, творчі здібності до співу, музичний слух і  уяву, чуття ритму, фантазію; виховувати художній смак, потребу слухати музику та отримувати від неї насолоду, виховувати музичну культуру; інтерес до пісень українських композиторів.

№030 - Музичні професії: диригент. М. Лисенко. Хор «А вже весна» з опери «Зима і Весна». Гра «Оркестр»

Мета: формувати поняття «оркестр»,  «диригент»  за допомогою  перегляду відео фрагментів та мультфільмів, продовжити знайомство з мистецькими професіями; розвивати  навички  хорового  співу,  почуття ритму, вміння слухати  музичні твори, розширювати загальний кругозір; виховувати ціннісне ставлення до інструментальної музики, культуру сприймання і виконання музики.

№032 - 033 - Знайомство з мистецтвом різних країн. Пісні й танці (узагальнення).

Мета: ознайомити учнів з мистецтвом різних країн; розвивати  навички  хорового  співу,  почуття ритму, вміння слухати  музичні твори, розширювати загальний кругозір; виховувати ціннісне ставлення до інструментальної музики, культуру сприймання і виконання музики.

Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання