Каталог матеріалів

Урок №4 для 10-11 класу з Інформатики Модуль "Бази даних" - Бази даних в інформаційних системах.

«___»__________ 20___ року

Урок №4. Тема. Бази даних в інформаційних системах.

Мета: допомогти учням сформувати поняття бази даних в інформаційних системах. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: браузер.

Хід уроку

Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Доброго дня, діти.
  • Повідомлення теми і мети уроку

На сьогоднішньому уроці ми ознайомимось із базами даних в інформаційних системах.

Мотивація навчальної діяльності

База даних набуває цінності в складі інформаційної системи (ІС) та є однією з найважливіших її складових. Поняття інформаційної системи доволі об’ємне, тому однозначного її тлумачення не існує. Сьогодні ми спробуємо розібратися в ІС.

  • Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

Актуалізація опорних знань (Слайд 4)

  1. На яких рівнях виконується проектування БД?
  2. Із якою метою виконується проектування БД на папері?
  3. У якому вигляді може бути поданий проект БД?
  4. Які основні дії виконуються в процесі логічного проектування БД?
  5. Наведіть приклад схеми проекту найпростішої БД?

Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 5-18)

Фізкультхвилинка

Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

  • Практичне завдання (Слайд 20)

Є шість комп’ютерів об’єднаних в локальну мережу. Один із комп’ютерів – сервер БД. Побудуйте схему зв’язків між комп’ютерами при використанні файл-серверної технології роботи БД. Укажіть на схемі, де опрацьовуються дані з БД.

  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд 21)
    1. Як ІС класифікуються за способом доступу до БД?
    2. Поясніть сутність автономних ІС.
    3. Які типи 1С використовуються в локальних мережах?
    4. Наведіть означення ІС.
    5. Яка різниця між клієнт-серверною і файл-серверною ІС?
    6. Поясніть сутність файл-серверної ІС.
    7. За якими основними ознаками класифікують СУБД?

Домашнє завдання

Опрацювати конспект.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні