Каталог матеріалів

Урок №34-35 для 10-11 класу з Інформатики Модуль "Бази даних" - Тема. Виконання колективного навчального проекту. Повторення та систематизація навчального матеріалу.

«___»__________ 20___ року

Урок №34-35.  Тема. Виконання колективного навчального проекту. Повторення та систематизація навчального матеріалу.

Мета: формувати вміння практичного застосування роботи в Access 2016. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: браузер, Access 2016.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Доброго дня, діти.
  • Повідомлення теми і мети уроку

На сьогоднішньому уроці ми застосуємо на практиці всі знання які отримали під час вивчення Access 2016.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 4-8)

Фізкультхвилинка

 Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

  • Практичне завдання (Слайд 10)

 

Модуль «Бази даних» урок №34-35

«Виконання колективного навчального проекту»

 

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

 

 

Опис предметних областей для навчальних проектів

Варіант 1. Футбол

Кожний футбольний клуб має назву, рік заснування і розташовується в певному населеному пункті певної країни. У клуба є багато гравців і один головний тренер. Відомі прізвища, імена і дати народження тренерів і гравців. Крім того, про кожного гравця відомо, яке амплуа він виконує на футбольному полі. Клуби з клубами грають матчі, які проходять у певний день на певному стадіоні і завершуються з певним рахунком. Потрібно також зберігати відомості про те, який з клубів був господарем поля, а який – гостем у кожному матчі.

Варіант 2. Вступ до ВНЗ

Про кожного абітурієнта відомі його прізвище, ім'я, стать і дата народження. Абітурієнт може здавати 3110 з кількох предметів і отримувати з кожного з них певний бал. Вищі навчальні заклади здійснюють підготовку за кількома напрямами і з кожного з них є перелік предметів для абітурієнтів та прохідних балів 3110 з кожного такого предмету. Абітурієнт може подавати документи на вступ до кількох ВНЗ, причому на кілька спеціальностей у кожному, але зарахований на навчання може бути тільки в один ВИЗ.

Варіант 3. Державний устрій

Про держави відомі їхні назви та форми державного устрою (демократія, монархія тощо). Слід зберігати відомості про прізвище, ім'я та посаду голови кожної держави, прізвища, імена та посади членів уряду, а також прізвища та імена всіх громадян. Людина може бути громадянином кількох держав.

Варіант 4. Мобільний зв'язок

Кожен номер мобільного телефону належить певному оператору, причому за першими трьома цифрами номера оператора можна визначити однозначно. Потрібно зберігати відомості про те, з яких номерів на які було здійснено телефонні дзвінки, який час початку і тривалість кожного дзвінка. Крім того, кожен номер відповідає певному тарифному плану, що встановлюється оператором. Будемо вважати, що кожен тарифний план, крім назви, характеризується трьома параметрами: вартістю дзвінка, вартістю CMC та вартістю хвилини розмови.

Варіант 5. Музика

Є відомості про музичні гурти, їх учасників, дискографію та окремі композиції. Щодо кожного гурту відомий рік його заснування та музичний стиль, а щодо кожного учасника – прізвище, ім'я, рік народження та роль у гурті. Гурти випускають альбоми, відомі їхні назви та роки випуску. Альбоми складаються з композицій, що характеризуються назвою і тривалістю. Одна композиція може входити до складу кількох альбомів. У гурту може бути лідер. Музикант може бути лідером тільки одного гурту.

Варіант 6. Програмне забезпечення

Щодо кожної програми відома її назва, а також є текст, що описує її призначення. Програма має версії, кожна з яких характеризується номером і датою випуску. Програма може входити до складу програмного пакету і працювати на платформі однієї або кількох операційних систем. Операційні системи мають всі властивості програм і, крім того, характеризуються розрядністю, типом інтерфейсу, можуть бути однозадачними чи багатозадачними.

Варіант 7. Водні ресурси

Кожна ріка характеризується назвою, довжиною і площею басейну, а море – площею водної поверхні. Потрібно зберігати відомості про те, територією яких держав протікає ріка, а також у яку водойму (море чи іншу ріку) вона впадає. Штучні моря (водосховища) також характеризуються площею водної поверхні і в них також можуть впадати ріки, однак кожне водосховище, на відміну від природного моря, розташоване на певній ріці.

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Підведення підсумків уроку

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні