№026 - Тема. Створення звіту за допомогою Конструктора звітів
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«___»__________ 20___ року
Урок №26.
Тема. Створення звіту за допомогою Конструктора звітів.
Мета: сформувати вміння створювати звіти за допомогою засобу Конструктор звітів. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: браузер, Access 2016.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання з класом
- Доброго дня, діти.
- Повідомлення теми і мети уроку
На сьогоднішньому уроці ми ознайомимось продовжуємо знайомитись із звітами у СКБД Microsoft Access. Опануємо засіб Конструктор звітів.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)
- Для чого призначений звіт?
- Що є джерелом даних для звіту?
- За допомогою якого засобу звіт створюється автоматично?
- Назвіть основні засоби створення звіту.
- У яких режимах можна відкрити звіт?
- Як можна перейти від одного режиму перегляду звіту до іншого?
- Поясніть порядок створення звіту за допомогою засобу Звіт.
- Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 5-17)
- Фізкультхвилинка
VІ. Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок
- Практичне завдання (Слайд 19)
Модуль «Бази даних» урок №26
«Створення звіту за допомогою Конструктора звітів»
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
Алгоритм роботи.
- Відкрийте БД sh За допомогою Конструктора звітів створіть Звіт_61 на основі таблиці КЛАСИ. Проаналізуйте звіт у різних режимах.
- За допомогою Конструктора звітів створіть Звіт_62 на основі таблиці УЧНІ. Проаналізуйте звіт у різних режимах.
- За допомогою Конструктора звітів створіть Звіт_63 на основі таблиці ПЕРША1. Проаналізуйте звіт у різних режимах.
- За допомогою Конструктора звітів створіть Звіт_64 на основі запиту Запит_41. Згадаємо, що Запит_41 створювався для таблиці УЧНІ, результуючі записи якого містили поля Прізвище, Клас, Улюблений предмет.
- За допомогою Майстра звітів створіть Звіт_65 на основі таблиць КЛАСИ й УЧНІ. Звіт має містити поля Класний керівник, Прізвище, Адреса, Інформатика. Проаналізуйте звіт у різних режимах.
- За допомогою Конструктора звітів створіть Звіт_66 на основі таблиць КЛАСИ й УЧНІ. Звіт має містити поля Учнів, Класний керівник, Прізвище, Дата народження. Групування записів виконайте за значенням Улюблений предмет.
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VII. Підведення підсумків уроку
- Бесіда за питаннями (Слайд 20)
- Що розміщується у верхньому колонтитулі звіту?
- Як уводиться заголовок звіту?
- Поясніть порядок відкриття списку полів.
- Сформулюйте загальний порядок створення звіту за допомогою Конструктора звіту.
- Поясніть порядок групування звіту.
- Як переміщуються поля назв із розділу Подробиці у верхній колонтитул сторінки?
- Як можна підрахувати кількість записів у групах?
VIII. Домашнє завдання
Опрацювати конспект.
