Каталог матеріалів

Урок №23 для 10-11 класу з Інформатики Модуль "Бази даних" - Тема. Використання форм для введення й редагування даних.

«___»__________ 20___ року

Урок №23.  Тема. Використання форм для введення й редагування даних.

Мета: сформувати вміння використовувати форми для введення й редагування даних. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: браузер, Access 2016.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Доброго дня, діти.
  • Повідомлення теми і мети уроку

На сьогоднішньому уроці ми розглянемо, як можна використовувати форми для введення й редагування даних у СКБД Microsoft Access.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)

  1. Які розділи містить форма, створена за допомогою Конструктора форм?
  2. Як можна відкрити список полів таблиць?
  3. Як відкривається контекстне меню?
  4. Як можна змінити колір фону форми?
  5. У яких режимах можна переглянути створену форму?
  6. Поясніть порядок уведення заголовка форми.
  7. Які операції можна виконувати з модифікації форми?

Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 5-17)

Фізкультхвилинка

Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

  • Практичне завдання (Слайд 19)

 

Модуль «Бази даних» урок №23

«Використання форм для введення й редагування даних»

 

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

 

 

Алгоритм роботи.

  1. Відкрийте БД sh Відкрийте Форму_61 у режимі Форми. Додайте новий запис: Клас – 8, Учнів – 25, Займаються спортом – 6. Збережіть форму. Відкрийте таблицю КЛАСИ та переконайтеся, що запис доданий.
  1. Відкрийте Форму_61 у режимі Форми. Знайдіть запис, який ви вводили у п.1. Внесіть зміни у поле Учнів. Збережіть Форму_ 61. Переконайтесь, що зміни внесені. Видаліть із форми останній уведений запис. Збережіть форму. Переконайтесь, що запис видалений.
  1. Відкрийте Форму_62 у режимі Форми. Додайте новий запис: Прізвище – Рожко Р. П., Клас – 10, Улюблений предмет – інформатика, Інформатика – 11, Історія - 10. Збережіть форму. Відкрийте таблицю УЧНІ та переконайтеся, що запис доданий.
  1. Відкрийте Форму_62 у режимі Форми. Знайдіть запис, який ви вводили у п.3. Внесіть зміни в поле Прізвище. Збережіть Форму_62. Переконайтесь, що зміни внесені. Видаліть із форми останній уведений запис. Збережіть форму. Переконайтесь, що запис видалений.
  1. Відкрийте Форму_63 у режимі Форми. Додайте новий запис: Клас – 7, Класний керівник – Пугач О. В., Прізвище – Косів К. О., Адреса – Лісна, 9, Дата народження – 05.04.2002. Збережіть форму. Відкрийте таблиці КЛАСИ й УЧНІ та переконайтесь, що запис у відповідні поля додано.
  1. Відкрийте Форму_63 у режимі Форми. Знайдіть запис, який ви вводили у п.5. Внесіть зміни в поля Класний керівник і Прізвище. Збережіть Форму_63. Переконайтесь, що зміни в таблиці КЛАСИ й УЧНІ внесені. Видаліть із форми останній уведений запис. Збережіть форму. Переконайтесь, що запис видалений

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд 20)
  1. Як здійснюється перехід на порожній запис у формі?
  2. Як можна змінити необхідний запис за допомогою форми?
  3. Поясніть порядок додавання записів у таблиці за допомогою форми.
  4. Поясніть порядок видалення запису за допомогою форми.
  5. Для чого призначене поле типу OLE?

 Домашнє завдання

Опрацювати конспект.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні