Каталог матеріалів

Урок №14 для 10-11 класу з Інформатики Модуль "Бази даних" - Тема. Створення й виконання запитів на вибірку даних.

«___»__________ 20___ року

Урок №14. Тема. Створення й виконання запитів на вибірку даних.

Мета: сформувати вміння створювати та виконувати запити на вибірку даних. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: браузер, Access 2016.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Доброго дня, діти.
  • Повідомлення теми і мети уроку

На цьому уроці ми навчимось створювати та виконувати запити на вибірку у СКБД Microsoft Access.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Із цього уроку ми почнемо опановувати методику створення всіх типів запитів, які ми розглядали на минулому уроці, окрім запитів SQL. Для розроблення таких запитів потрібно володіти мовою SQL.

  • Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)

  1. Яке основне значення мають запити?
  2. Які запити називають простими?
  3. Як класифікують запити за призначенням?
  4. Назвіть основні класифікаційні ознаки запитів.
  5. Наведіть приклад простого запиту.
  6. Які функції виконують запити на вибірку?
  7. Назвіть операції, які найчастіше реалізуються в запитах.
  8. Які існують оператори списку й діапазону?
  9. Наведіть приклад використання операторів Like та Not Like.

Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 5-19)

Фізкультхвилинка

Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

  • Практичне завдання (Слайд 21)

Модуль «Бази даних» урок №14

«Створення й виконання запитів на вибірку даних»

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

Алгоритм роботи.

  1. Відкрийте БД sh Створіть на Запит_41 на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого вибираються прізвища учнів, улюбленим предметом яких є історія. Записи повинні мати поля Прізвище, Клас, Улюблений предмет.
  2. Створіть Запит_42 на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого вибираються прізвища учнів, зріст яких більше 170.
  3. Створіть Запит_43 на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого вибираються прізвища учнів, улюбленими предметами яких є математика й інформатика.
  4. Створіть Запит_44 на основі таблиць КЛАСИ й УЧНІ, за допомогою якого вибираються прізвища класних керівників учнів, що мають успішність з інформатики та історії понад 10.
  5. Створіть Запит_45 на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого вибираються прізвища учнів, що народились у 2002 році.

Створіть Запит_46 на основі таблиць КЛАСИ й УЧНІ, за допомогою якого для класів, де кількість учнів понад 24, вибираються прізвища учнів, що мають успішність з історії вище 9

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд 22)
  1. Які запити називають запитами на вибірку?
  2. Як зберігається запит?
  3. У яких режимах можна відкрити запит?
  4. Для чого призначено запис Критерій таблиці Конструктор запиту?
  5. Як можна змінити порядок розміщення полів у запиті?
  6. Поясніть різницю створення запиту для однієї і кількох таблиць
  7. Поясніть алгоритм створення запиту на вибірку.
  8. Які дії можна виконувати в процесі редагування запиту?

Домашнє завдання

Опрацювати конспект.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні