Каталог матеріалів

Урок №69 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Зв'язки тварин між собою та іншими організмами в екосистемах.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №69.

Тема. Зв'язки тварин між собою та іншими організмами в екосистемах.

Мета: сформувати уявлення учнів про зв’язки тварин між собою та іншими організмами в екосистемах, ознайомити з поняттями «продуценти», «консументи», «редуценти» та їхньою роллю в екосистемах; розкрити значення харчових ланцюгів і трофічних рівнів у забезпеченні енергетичних і речовинних процесів у природі; показати приклади взаємозв’язків між різними видами тварин (харчові, просторові, симбіотичні); розвивати вміння аналізувати інформацію, складати харчові ланцюги, порівнювати екологічні ролі різних організмів; виховувати екологічну свідомість, дбайливе ставлення до природи та усвідомлення важливості збереження біорізноманіття.

Очікувані результати:

Знати:

  • поняття «продуценти», «консументи», «редуценти» та їхні ролі в екосистемах;
  • особливості харчових ланцюгів і трофічних рівнів;
  • види взаємозв’язків між організмами в екосистемах;
  • приклади тварин на різних трофічних рівнях;
  • значення збереження біорізноманіття та його вплив на стійкість екосистем.

Вміти:

  • пояснювати взаємозв’язки між організмами в екосистемі;
  • визначати роль організмів у трофічних ланцюгах (продуценти, консументи, редуценти);
  • складати харчові ланцюги та аналізувати їх;
  • наводити приклади взаємодій між тваринами в природі;
  • аналізувати вплив діяльності людини на екосистеми та пропонувати способи їх збереження.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

 

 

 

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Робота над ребусом.

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Слайд 6. Вправа «Мікрофон».

Слайд 7. Біологічний детектив.

Слайд 8. Біологічний детектив.

Слайд 9. Тренуйся думати.

Слайд 10. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 11. Біослово.

Слайд 10. Робота з інформацією.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Робота з інформацією.

Слайд 13. Робота з інформацією.

Слайд 14. Гімнастика для очей. 

Слайд 15. Робота з інформацією.

Слайд 16. Робота з інформацією.

Слайд 17. Робота з інформацією.

Слайд 18. Робота над схемою.

Слайд 19. Робота з інформацією.

Слайд 20. Робота з інформацією.

Слайд 21. Робота з інформацією.

Слайд 22. Робота з інформацією.

Слайд 23. Робота над таблицею.

Слайд 24. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 25. Вправа «Мікрофон».

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 26. Домашнє завдання.

Слайд 27. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 28. Рефлексія «Настрій уроку».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні