Каталог матеріалів

Урок №67 для 5 класу з літературного читання за В. Заболотним - Текст зі ЗМІ “Відходи в доходи, або вчимося в Японії та Швеції”

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Заболотний В., Заболотний О., Слоньовська О., Ярмульська І. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 67.

Тема. Текст зі ЗМІ. Лілія Назаренко «Відходи в доходи, або вчимося в Японії та Швеції». Науково-художня література. Дмитро Красицький «Дитинство Тараса»

Мета: познайомити із поняттями науково-популярна література, науково-художня література, масмедіа, медіатекст; розвивати навички читання, роботи в групах; аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, гуманне ставлення до оточуючих.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: читає тексти різних стилів і жанрів у різний спосіб відповідно до мети читання; визначає спільні та різні елементи й форми подібних за певними структурними ознаками текстів; проводить паралелі між образами й ситуаціями, зображеними в тексті, і власним життєвим досвідом; аргументує власну оцінку прочитаного тексту, наводячи доречні цитати; визначає спільні та відмінні елементи змісту й форми подібних за певними структурними ознаками текстів; за мотивами прочитаного створює власний медійний продукт.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Питання – відповідь.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 7. Робота з теорією літератури.

Слайд 8. Знайомство з текстом «Дитинство Тараса» Д. Красицького.

Слайди 9-11. Аналізуємо прочитане.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Знайомство з інформацією про тексти зі ЗМІ.

Слайд 15. Знайомство з текстом «Відходи в доходи, або вчимося в Японії та Швеції».

Слайд 16-17. Перевірка прочитаного.

Закріплення вивченого

Слайд 18. Робота в групах.

Слайд 19. Рефлексія «Оберіть цукерку».

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні