Каталог матеріалів

Урок №65 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Ссавці (продовження)

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

Урок №65.

Тема. Ссавці.

Мета: ознайомити учнів із загальними ознаками класу Ссавці, їхньою будовою, особливостями розмноження та поведінки; пояснити значення ссавців у природі та житті людини; навчити розпізнавати ссавців серед інших тварин за характерними ознаками (наявність шерсті, молочних залоз тощо); розвивати навички аналізу та класифікації тварин; формувати вміння знаходити причинно-наслідкові зв’язки між особливостями будови ссавців та їх пристосуванням до умов середовища; розвивати інтерес до вивчення природи та допитливість через спостереження за поведінкою тварин; виховувати бережливе ставлення до природи, зокрема до ссавців; формувати відповідальне ставлення до домашніх улюбленців як до представників класу Ссавці; підкреслити важливість охорони ссавців, особливо видів, які перебувають під загрозою зникнення.

Очікувані результати:

Знати:

  • загальні ознаки ссавців, які відрізняють їх від інших класів тварин;
  • основні представники класу Ссавці та їхнє значення в природі та для людини;
  • особливості будови тіла ссавців;
  • пристосування ссавців до різних умов існування (на суші, у воді, у повітрі);
  • різноманітність середовищ життя ссавців та їхня поведінка;
  • причини зникнення деяких видів ссавців і заходи їх охорони.

Вміти:

  • визначати ссавців за характерними ознаками;
  • наводити приклади різних груп ссавців;
  • пояснювати роль ссавців у природі та житті людини;
  • порівнювати ссавців із іншими класами тварин, виділяючи спільні та відмінні риси;
  • аналізувати взаємозв’язок між будовою тіла ссавців і їхнім способом життя;
  • висловлювати власну думку про необхідність збереження ссавців та природи загалом.
  • розпізнавати місцевих представників ссавців і описувати їхній спосіб життя.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Слайд 6. Вправа «Мікрофон».

Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 7. Робота над таблицею.

Слайд 8. Порівнюємо.

Слайд 9. Робота над схемою.

     Слайд 10. Виконуємо завдання.

     Слайд 11. Виконуємо завдання.

     Слайд 12. Порівнюємо.

     Слайд 13. Робота над таблицею.

     Слайд 14. Гімнастика для очей. 

     Слайд 15. Міркуємо.

     Слайд 16. Міркуємо.

     Слайд 17. Міркуємо.

     Слайд 18. Міркуємо.

     Слайд 19. Міркуємо.

     Слайд 20. Міркуємо.

     Слайд 21. Вправа «Мікрофон».

     Слайд 22. Вправа «Мікрофон».

     Слайд 23. Вправа «Мікрофон».

     Слайд 24. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 25. Складаю рефлексивну мозаїку.

     Слайд 26. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні