Каталог матеріалів

Урок №64 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Ссавці.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

Урок №64.

Тема. Ссавці.

Мета: ознайомити учнів із загальними ознаками класу Ссавці, їхньою будовою, особливостями розмноження та поведінки; пояснити значення ссавців у природі та житті людини; навчити розпізнавати ссавців серед інших тварин за характерними ознаками (наявність шерсті, молочних залоз тощо); розвивати навички аналізу та класифікації тварин; формувати вміння знаходити причинно-наслідкові зв’язки між особливостями будови ссавців та їх пристосуванням до умов середовища; розвивати інтерес до вивчення природи та допитливість через спостереження за поведінкою тварин; виховувати бережливе ставлення до природи, зокрема до ссавців; формувати відповідальне ставлення до домашніх улюбленців як до представників класу Ссавці; ідкреслити важливість охорони ссавців, особливо видів, які перебувають під загрозою зникнення.

Очікувані результати:

Знати:

  • загальні ознаки ссавців, які відрізняють їх від інших класів тварин;
  • основні представники класу Ссавці та їхнє значення в природі та для людини;
  • особливості будови тіла ссавців;
  • пристосування ссавців до різних умов існування (на суші, у воді, у повітрі);
  • різноманітність середовищ життя ссавців та їхня поведінка;
  • причини зникнення деяких видів ссавців і заходи їх охорони.

Вміти:

  • визначати ссавців за характерними ознаками;
  • наводити приклади різних груп ссавців;
  • пояснювати роль ссавців у природі та житті людини;
  • порівнювати ссавців із іншими класами тварин, виділяючи спільні та відмінні риси;
  • аналізувати взаємозв’язок між будовою тіла ссавців і їхнім способом життя;
  • висловлювати власну думку про необхідність збереження ссавців та природи загалом.
  • розпізнавати місцевих представників ссавців і описувати їхній спосіб життя.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Робота над ребусом.

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Слайд 6. Біологічний детектив.

Слайд 7. Біологічний детектив.

Слайд 8-9. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 10. Робота з інформацією.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Робота з інформацією.

     Слайд 13. Робота з інформацією.

     Слайд 14. Гімнастика для очей. 

     Слайд 15. Робота з інформацією.

     Слайд 16. Робота з інформацією.

     Слайд 17. Робота з інформацією.

     Слайд 18. Робота з інформацією.

     Слайд 19. Робота з інформацією.

     Слайд 20. Робота з інформацією.

     Слайд 21. Робота з інформацією.

     Слайд 22. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого матеріалу.

     Слайд 23. Вправа «Мікрофон».

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 24. Домашнє завдання.

Слайд 25. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

     Слайд 26. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні