Каталог матеріалів

Урок №62 із літературного читання для 6 класу за О. Авраменко - Леонід Глібов «Щука». Сатиричне змалювання судової системи часі письменника в байці

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Авраменко О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 62.

Тема. Леонід Глібов «Щука». Сатиричне змалювання судової системи часу письменника в байці

Мета: ознайомити із життєвим шляхом Леоніда Глібова, його байкою «Щука», поняттями: байка, мораль, алегорія; розвивати навички читання байки відповідно до інтонаційних особливостей та мети читання; удосконалювати уміння характеризувати порушені в байці проблеми; виявляти і відтворювати алегоричний зміст байки, розрізняючи інтонацію, силу голосу, логічні наголоси, темп, паузи, міміку, жести; творчо використовувати мовні засоби, обираючи із запропонованих варіантів доречні нестандартні рішення, обґрунтовуючи зроблений вибір; учити проводити паралелі між образами і явищами, зображеними в тексті, і власним життєвим досвідом; виявляти взаємозв’язок змісту або інших компонентів твору із власними потребами для особистісного розвитку.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: читає байки у різний спосіб відповідно до мети читання та інтонаційних особливостей; відрізняє поняття: байка, мораль, алегорія; характеризує порушені в байці проблеми; виявляє та відтворює алегоричний зміст байки; творчо використовує мовні засоби, обираючи із запропонованих варіантів доречні нестандартні рішення, обґрунтовуючи зроблений вибір; проводить паралелі між образами і явищами, зображеними в тексті, і власним життєвим досвідом; виявляє взаємозв’язок змісту або інших компонентів твору із власними потребами для особистісного розвитку.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Доберіть слова-асоціації.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 7-8. Опрацювання статті на с. 210 «Про письменника».

Слайд 9. Поміркуй.

Слайд 10. Налаштування на читання.

Слайди 11-14. Читання байки «Щука» (с. 212-213).

Слайд 15. Аналізуємо прочитане.

Слайди 16-17. Аналізуємо прочитане.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайди 19-22. Читання статті «Байка. Алегорія. Мораль» на с. 213.

Слайд 23. Міркуємо.

Слайд 24. Робота в групах. З’ясуйте значення стійких висловів, використаних в байці «Щука»

Закріплення вивченого

Слайд 25. Питання – відповідь.

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні