Каталог матеріалів

Урок №60 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Всеволод Нестайко. «Чарівні окуляри» (скорочено). Замальовка життєпису письменника

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 60.

Тема. Всеволод Нестайко. «Чарівні окуляри» (скорочено). Замальовка життєпису письменника. Повість-казка про фантастичні пригоди сучасних школярів

Мета: познайомити із повістю В. Нестайка «Чарівні окуляри», познайомити із поняттями: епічний твір, повість-казка; розвивати навички читання, роботи в групах; аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, гуманне ставлення до оточуючих.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає пригодницько-фантастичні твори, коротку інформацію про їх авторів; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; стисло переказує зміст художніх творів, рекомендованих для текстуального вивчення; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; читає виразно художні твори, рекомендовані для текстуального вивчення; характеризує порушені в пригодницько-фантастичних творах проблеми: подолання бездуховності та прагматизму в реальному світі; значущості вшанування величного історичного минулого українців; знаходить у текстах художніх творів приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку пригодницько-фантастичних творів, рекомендованих для текстуального вивчення; виокремлює в художніх текстах мікротеми; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу творів щодо художнього відтворення фантастичного і реального у творі, використання чарівних елементів і казкової символіки; характеризує емоційний стан персонажів пригодницько-фантастичних творів, їхню поведінку та вчинки, виявляючи толерантність; висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані прочитаними творами, своє ставлення до зображених у них людей, подій, ситуацій, явищ тощо; описує свої літературні вподобання, наводячи приклади прочитаних пригодницько-фантастичних творів; ефективно використовує інформаційні ресурси для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; творчо опрацьовує прочитані художні твори, у разі потреби змінюючи персонажів, додаючи окремі епізоди, переказуючи прочитане з позиції одного з персонажів тощо; створює власний медійний продукт (мультфільм, відеоролик тощо) та /або письмові творчі роботи різних жанрів за мотивами прочитаного.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Інтерв’ю з письменником.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Читання повісті «Чарівні окуляри» (с. 212-216). Перевіряємо прочитане.

Слайд 9. Поміркуй.

Слайд 10. Читання повісті «Чарівні окуляри» (с. 216-219). Поміркуй.

Слайд 11. Поміркуй.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Мовна скарбничка (с. 220).

Слайди 14-15. Ти вже вмієш. Таблиця.

Слайд 16. Літературознавчий словничок (с. 226).

Слайд 17. Гра «Чарівні окуляри».

Закріплення вивченого

Слайд 18. Питання – відповідь.

Слайд 19. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні