Каталог матеріалів

Урок №59 із літературного читання для 6 класу за О. Авраменко - Павло Глазовий «Заморські гості», «Похвала». Викривальна спрямованістьтекстів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Авраменко О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 59.

Тема. Павло Глазовий «Заморські гості», «Похвала». Викривальна спрямованість текстів

Мета: познайомити з гуморесками «Заморські гості», «Похвала»; розвивати навички виразного читання вголос, характеризувати поведінку та вчинки героїв; учити проектувати власну поведінку в ситуаціях, подібних до тих, що зображено в тексті; учити розрізняти гумор і сатиру, гумореску й співомовку; виявляти взаємозв’язок змісту або інших компонентів твору із власними потребами для особистісного розвитку; працювати зі словником.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: читає гумористичні твори у різний спосіб відповідно до мети читання та інтонаційних особливостей; визначає сюжетно-композиційні особливості та викривальну спрямованість співомовок; характеризує особливості форми гуморесок та співомовок, зумовлені змістом; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу опрацьованого тексту; проєкціює власний або відомий життєвий досвід на порушені в гумористичних творах проблеми.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 4-5. Тестові завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 8-10. Читання твору «Заморські гості» (с. 208).

Слайд 11. Перевірка прочитаного.

Слайд 12. Аналізуємо прочитане.

Слайд 13. Міркуємо.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Читання твору «Похвала» (с. 208)

Слайд 17. Аналізуємо прочитане.

Слайд 18. Творча майстерня.

Закріплення вивченого

Слайди 19-20. Тестові завдання на відповідність.

Слайд 21. Тестове завдання з однією правильною відповіддю.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні