Каталог матеріалів

Урок №58-59 для 5 класу з літературного читання за О. Авраменко - Єдність світу людини й світу природи в оповіданні Григора Тютюнника «Дивак». Гідна поведінка Олеся як позиція особистості.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником за підручником «Українська література». Автор О. Авраменко» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №58-59. Єдність світу людини й світу природи в оповіданні Григора Тютюнника «Дивак». Гідна поведінка Олеся як позиція особистості

 Мета: продовжити знайомити учнів із життєвим і творчим шляхом Григора Тютюнника; проаналізувати композиційні та сюжетні особливості оповідання «Дивак»; розкрити єдність світу людини й світу природи в оповіданні Григора Тютюнника «Дивак»; удосконалювати вміння учнів вичерпно відповідати на запитання за змістом прочитаного тексту; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, пам’ять; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; виховувати в учнів почуття поваги, пошани до різних видів мистецтва, зокрема до книги.

Очікувані результати: учень/учениця читає тексти різних функціональних стилів і мовленнєвих жанрів у різний спосіб відповідно до мети читання; розрізняє зміст оповідань та повістей у контексті авторського задуму; формулює тему та основну думку твору; розкриває актуальність літературних творів у контексті викликів сучасності та власних життєвих потреб; фіксує потрібні елементи тексту, оптимізуючи написане за допомогою окремих графічних позначок; представляє текстову інформацію з одного джерела, використовуючи різні способи і засоби візуалізації змісту; вирізняє спільні та різні риси між власним мовлення та мовленням інших осіб, урізноманітнює власне мовлення завдяки читанню літературних творів, роботі із словниками та довідковими джерелами; читає тексти різних стилів і жанрів у різний спосіб відповідно до мети читання; формулює тему та основну думку твору; визначає спільні та різні елементи і форми подібних за певними структурними ознаками текстів; характеризує емоційний стан літературних персонажів, їх поведінку та вчинки, виявляючи толерантність; проводить паралелі між образами і ситуаціями, зображеними в тексті, і власним життєвим досвідом; аргументує власну оцінку прочитаного тексту, наводячи доречні цитати; визначає спільні та відмінні елементи змісту і форми подібних за певними структурними ознаками текстів; розпізнає основні виражальні засоби, використовує окремі з них; за мотивами прочитаного створює власний медійний продукт; описує свої літературні вподобання, наводячи приклади прочитаних творів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Хмаринка слів.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Розвиваємо компетентності.

Слайд 9. Виконайте тестові завдання.

Слайд 10. Виконайте тестові завдання.

Слайд 11. Виконайте тестові завдання.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Вправа «Крісло автора».

Слайд 14. Дайте відповіді на питання.

Слайд 15. Дайте відповіді на питання.

Слайд 16. Виконайте тестові завдання.

Слайд 17. Виконайте завдання.

Слайд 18. Проблемне питання.

Слайд 19. Самостійна робота.

Слайд 20. Творча робота.

Слайд 21. Вправа «Мікрофон».

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія «ПОПС – формула».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні