Каталог матеріалів

Урок №56-57 для 9 класу з хімії за О. Ярошенко - Експериментальне дослідження деяких харчових продуктів.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 9 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №56-57. Експериментальне дослідження деяких харчових продуктів. Практична робота №5 «Виявлення органічних сполук у харчових продуктах».

Мета: перевірити вміння учнів застосовувати теоретичні знання про властивості органічних сполук під час проведення практичної роботи; підкреслити важливість знань про органічні сполуки у повсякденному житті людини та народному господарстві; розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, встановлювати причинно - наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення; формувати вміння знаходити спільні і важливі ознаки і властивості, застосовувати набуті знання на практиці, формулювати узагальнюючі висновки та оцінювати результати виконаних дій; виховувати дбайливого відношення до праці, ініціативності, наполегливості в досягненні мети, вміння працювати в парі.

Обладнання: мультимедійний комплект, дистильована вода, спиртовий розчин йоду, продукти харчування.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 4. Є чимало лабораторій, де здійснюють контроль за якістю харчових продуктів. Із цією метою використовують різні речовини та обладнання. Однак нескладні й доступні досліди можна виконати у школі чи вдома. Ви переконаєтесь у цьому в процесі виконання завдань практичної роботи 5.

ФВН (формування вмінь і навичок)

Слайд 5. Техніка безпеки на уроках хімії.

 Слайд 6. Експериментальне дослідження деяких харчових продуктів.

Слайд 7-10. Робота в зошиті.

Слайд 11. Перегляд відео.

Слайд 12. Робота в зошиті.

Слайд 13. Перегляд відео.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 15. Зробимо висновки.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні