Каталог матеріалів

Урок №55 із літературного читання для 6 класу за О. Авраменко - Степан Руданський «Добре торгувалось». Співомовка – унікальне явище в літературі

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Авраменко О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 55.

Тема. Степан Руданський «Добре торгувалось». Співомовка – унікальне явище в літературі

Мета: познайомити із життєвим шляхом Степана Руданського, його співомовкою «Добре торгувалось», розвивати навички виразного читання вголос, характеризувати поведінку та вчинки героїв; учити проектувати власну поведінку в ситуаціях, подібних до тих, що зображено в тексті; учити розрізняти гумор і сатиру, гумореску й співомовку; виявляти взаємозв’язок змісту або інших компонентів твору із власними потребами для особистісного розвитку; працювати зі словником.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: читає гумористичні твори у різний спосіб відповідно до мети читання та інтонаційних особливостей; визначає сюжетно-композиційні особливості та викривальну спрямованість співомовок; характеризує особливості форми гуморесок та співомовок, зумовлені змістом; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу опрацьованого тексту; проеціює власний або відомий життєвий досвід на порушені в гумористичних творах проблеми.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Установи відповідність.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 7-8. Опрацювання статті на с. 201 «Про письменника».

Слайд 9. Перевірка прочитаного.

Слайд 10. Налаштування на читання.

Слайди 11-12. Читання гумористичного твору «Добре торгувалось» (с. 202).

Слайд 13. Перевіряємо прочитане.

Слайд 14. Аналізуємо прочитане.

Слайд 15. Міркуємо.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайди 17-20. Читання статті «Гумор. Сатира. Гумореска. Співомовка» на с. 204-205.

Слайд 21. Робота в групах.

Закріплення вивченого

Слайд 22. Питання – відповідь.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні