Каталог матеріалів

Урок №54 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Борис Грінченко. «Украла». Психологія вчинку Олександри. Ідея розуміння людської душі, співчуття, прощення

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 54.

Тема. Борис Грінченко. Розповідь про письменника, його педагогічну діяльність. «Украла». Психологія вчинку Олександри. Ідея розуміння людської душі, співчуття, прощення

Мета: повторити поняття: сюжет, композиція; розвивати навички читання прозових творів, аналізувати, знаходити елементи композиції; переказувати прозові твори; складати цитатний план; розвивати навички аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, співчуття та милосердя.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає художні твори про дивовижний світ дитинства; коротку інформацію про життя та творчість їх авторів; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; стисло переказує зміст художніх творів, рекомендованих для текстуального вивчення; унаочнює та візуалізує почуте, використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; виявляє взаємозв’язок змісту творів про дітей із власними потребами для особистісного розвитку; читає виразно програмові художні твори; характеризує порушені в творах проблеми: добра і зла, милосердя й прощення, морального вибору людини, формування характеру і світогляду юних героїв, шкільного життя, стосунків з однолітками, старшими людьми та навколишнім світом; знаходить у текстах художніх творів приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку творів про дітей, рекомендованих для текстуального вивчення; виокремлює в художніх текстах мікротеми; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу творів щодо майстерного розкриття духовного світу дітей, їхніх характерів і міжособистісних стосунків; характеризує емоційний стан персонажів творів, їхню поведінку та вчинки, виявляючи толерантність; проводить паралелі між образами і ситуаціями, зображеними в творах про дитинство, і власним життєвим досвідом для формування базових морально-етичних норм; висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані прочитаними творами, своє ставлення до зображених у них людей, подій, ситуацій, явищ тощо; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; представляє текст прочитаних художніх творів, використовуючи різні способи і засоби візуалізації змісту; створює власний медійний продукт (мультфільм, відеоролик тощо) та /або письмові творчі роботи різних жанрів за мотивами прочитаного; відтворює окремі художні засоби із вивчених творів для втілення власних творчих намірів.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Online завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Ти вже вмієш (с. 189).

Слайд 9. Складання цитатного плану.

Слайд 10. Мовна скарбничка (с. 190).

Слайд 11. Прислів’я та приказки про хліб.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Літературознавчий клуб (с. 190-191).

Слайд 15. Читай і досліджуй. Робота в групах.

Слайд 16. Читацьке дозвілля.

Закріплення вивченого

Слайд 17. Питання – відповідь.

Слайд 18. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні