Каталог матеріалів

Урок №53-54 з географії для 6 класу за С. П. Запотоцьким - Штучні водойми і водотоки. Водні ресурси.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія»  з використанням навчального посібника: підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти / С. П. Запотоцький, М. В. Зінкевич, О. М. Романишин, Н. М. Титар, О. В. Горовий, І. М. Миколів; наук. ред. К. В. Мезенцев, І. С. Круглов. — Тернопіль : Астон, 2023.

 

Урок № 53-54. Штучні водойми та водотоки. Водні ресурси. Людина і гідросфера

Мета: дати учням розуміння, які водойми були створені або змінені в результаті діяльності людини, такі як штучні ставки, штучні водосховища або канали; розглянути різноманітні аспекти гідросфери, включаючи водні ресурси, водні тіла та їх роль у природі та житті людини; допомогти зрозуміти важливість ефективного використання водних ресурсів та навчити методам економії води в побуті та повсякденному житті; спільно створити пам'ятку, яка міститиме правила безпеки в умовах водних катастроф та рекомендації щодо економії води, яку потім можна буде поширити серед широкого загалу; обмінятися досвідом економії води в родині, поділяться корисними порадами та ідеями щодо збереження водних ресурсів; збагатити знання учнів про гідросферу та правила безпечної поведінки в екстремальних ситуаціях.

Очікуванні результати: учні ідентифікують та описують різні види водойм, які були створені або модифіковані людиною, такі як штучні водосховища, ставки, канали тощо; розуміють, як дії людини впливають на гідросферу та як гідросфера впливає на людей; здійснюють ефективне використання води в побуті та інших сферах життя, враховуючи економічні та екологічні аспекти; застосовують знання та навички, отримані під час уроку, у реальних ситуаціях небезпеки, що пов'язані з водою; пропагують серед своїх родин, друзів та інших осіб правила безпечної поведінки в умовах водних катастроф та небезпек; краще розуміють важливість економії води, знання про безпечну поведінку в умовах водних небезпек та навички дії в екстремальних ситуаціях.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Штучні водойми та водотоки.

Слайд 7. Пізнаймо більше.

Слайд 8. Водосховище. Словник.

Слайд 9. Водосховища побудовані на річках.

Слайд 10. Типи штучних водотоків.

Слайд 11. Найдовший в Україні зрошувальний канал.

Слайд 12. Осушувальні водотоки.

Слайд 13. Водопровідні водотоки.

Слайд 14. Судноплавні канали.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Висловлювання про воду Антуана де Сент-Екзюпері.

Слайд 17. Водні ресурси. Словник.

Слайд 18. Людина і гідросфера.

Слайд 19. Споживання води у великих містах.

Слайд 20. Транспортування води в айсбергах.

Слайд 21. Технології повторного використання відпрацьованої води.

Слайд 22. Бережіть і цінуйте дар природи!

Слайд 23. Знаймо, вміймо і використовуймо в житті.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 25-28. Практикуймо.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні