Каталог матеріалів

Урок №53 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Борис Грінченко. «Украла». Розповідь про письменника, його педагогічну діяльність.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 53.

Тема. Борис Грінченко. «Украла» – оповідання про життя сільської школи в поневоленій Україні

Мета: повторити поняття: сюжет, композиція; розвивати навички читання прозових творів, аналізувати, знаходити елементи композиції; переказувати прозові твори; розвивати навички аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, співчуття та милосердя.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає художні твори про дивовижний світ дитинства; коротку інформацію про життя та творчість їх авторів; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; стисло переказує зміст художніх творів, рекомендованих для текстуального вивчення; унаочнює та візуалізує почуте, використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; виявляє взаємозв’язок змісту творів про дітей із власними потребами для особистісного розвитку; читає виразно програмові художні твори; характеризує порушені в творах проблеми: добра і зла, милосердя й прощення, морального вибору людини, формування характеру і світогляду юних героїв, шкільного життя, стосунків з однолітками, старшими людьми та навколишнім світом; знаходить у текстах художніх творів приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку творів про дітей, рекомендованих для текстуального вивчення; виокремлює в художніх текстах мікротеми; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу творів щодо майстерного розкриття духовного світу дітей, їхніх характерів і міжособистісних стосунків; характеризує емоційний стан персонажів творів, їхню поведінку та вчинки, виявляючи толерантність; проводить паралелі між образами і ситуаціями, зображеними в творах про дитинство, і власним життєвим досвідом для формування базових морально-етичних норм; висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані прочитаними творами, своє ставлення до зображених у них людей, подій, ситуацій, явищ тощо; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; представляє текст прочитаних художніх творів, використовуючи різні способи і засоби візуалізації змісту; створює власний медійний продукт (мультфільм, відеоролик тощо) та /або письмові творчі роботи різних жанрів за мотивами прочитаного; відтворює окремі художні засоби із вивчених творів для втілення власних творчих намірів.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6-7. Устав пропущене.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Читання оповідання «Украла» Бориса Грінченка ланцюжком (с. 185-186). Поміркуй.

Слайд 10. Читання оповідання «Украла» Бориса Грінченка ланцюжком (с. 187). Поміркуй.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Читання оповідання «Украла» Бориса Грінченка ланцюжком (с. 188-189). Поміркуй. Таблиця.

Слайди 13-14. Поміркуй.

Слайди 15-16. Поміркуй.

Закріплення вивченого

Слайд 17. Питання – відповідь.

Слайд 18. Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні