Каталог матеріалів

Урок №51 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Узагальнення розділу «Клітини, бактерії, віруси, гриби, рослини і тварини».

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №51. Узагальнення розділу «Клітини, бактерії, віруси, гриби, рослини і тварин». Самооцінювання навчальних результатів теми.

Мета: узагальнення знань учнів з теми "Клітини, бактерії, віруси, гриби, рослини і тварин", а також оцінка рівня їх засвоєння, виконати завдання на перевірку своїх знань, розглянути приклади з життя, де застосовуються знання з даної теми, обговорити складні питання, що виникають у процесі вивчення даного розділу.

Очікувані результати: учні оцінюють свій рівень знань і зрозуміють, на що їм потрібно звернути більшу увагу в майбутньому, формують навички самоконтролю, самооцінки та саморефлексії, що є важливими складовими успішного навчання.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай, що таке організм?

Слайд5. Поміркуй.

Слайд6. Розгляньте та обговоріть схему.

Слайд7. Розгляньте та обговоріть будову клітини.

Слайд8. Побесідуймо.

Слайд9. Розкажи.

Слайд10. Пригадай, що таке бактерії.

Слайд11. Які бувають бактерії?

Слайд12. Де живуть бактерії?

Слайд13. Робота зі схемою.

Слайд14. Пофантазуй.

Слайд15. Назви органи рослини та їх функції.

Слайд16. Пригадай, які бувають рослини. Насінні рослини.

Слайд17. Пригадай, які бувають рослини. Спорові рослини.

Слайд18. Що таке запилення?

Слайд19. За світлинами розкажи, хто допомагає розселятися рослинам.

Слайд20. Горіхи, жолуді розселяються за допомогою тварин.

Слайд21. Деякі рослини розселяються за допомогою вітру.

Слайд22. Розглянь насінину квасолі.

Слайд23. Розвиток квасолі.

Слайд24. Поміркуй.

Слайд25. Пригадай, які бувають шапинкові гриби.

Слайд26. Яку роль гриби відіграють у природі та житті людини?

Слайд27. Гімнастика для очей.

Слайд28. Пригадай.

Слайд29. Назви безхребетних тварин.

Слайд30. Як називаються тварини, які частину свого життя проводять на суші, а частину — у воді?

Слайд31. Об’єднай одним словом цих тварин.

Слайд32. Назви одним словом цих тварин.

Слайд33. Розглянь світлини. Чим ссавці відрізняють від інших тварин?

Слайд34-36. Яке значення тварин в природі?

Слайд37-39. Розкажи, що людина отримує від свійських тварин.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд40. Робота в підручнику.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні