Каталог матеріалів

Урок №51-52 для 9 класу з хімії за О. Ярошенко - Крохмаль, целюлоза – природні полімери. Інструктаж з БЖД. Лабораторний дослід №13 «Відношення крохмалю до води

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 9 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №51-52. Крохмаль, целюлоза – природні полімери. Лабораторний дослід №13 «Відношення крохмалю до води (розчинність, утворення клейстеру). Лабораторний дослід №14 «Взаємодія крохмалю з йодом».

Мета: розширити знання учнів про органічні сполуки, їх будову і властивості на прикладі природних полімерів - крохмалю й целюлози; ознайомити з реакцією поліконденсації та гідролізу, показати їх значення для життєдіяльності живих організмів і людини; розкрити зв’язок між будовою, властивостями та застосуванням крохмалю й целюлози; оцінити значення якісних реакцій для визначення якості харчових продуктів; продовжити формувати компетентності: спілкування державною мовою, інформаційно-цифрові, соціальні, здорового життя під час реалізації проектів і роботи з хімічними сполуками.

Обладнання: мультимедійний комплект, половина чайної ложки крохмалю, скибка білого хліба, сира картоплина, вода кімнатної температури, хімічний стакан, скляна паличка, йод.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Бесіда з учнями.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Слова «крохмаль» і «целюлоза» відомі кожному. Крохмаль – основний вуглевод нашої їжі, однак він безпосередньо не засвоюється організмом. Як і жири, крохмаль спочатку гідролізується. Цей процес починається вже під час пережовування їжі під дією ферменту, що є в слині. Потім гідроліз крохмалю продовжується в шлунку й кишечнику. Целюлоза, або клітковина, - ще більш поширений вуглевод, ніж крохмаль. З неї складаються в основному стінки рослинних клітин. Масова частка целюлози у деревині становить біля 60%, у ваті і фільтрувальному папері – 90%.

Сьогодні ми з вами розглянемо основні хімічні і фізичні властивості, добування та застосування крохмалю та целюлози.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. Полісахариди у природі.

 Слайд 7. Поширення та будова полісахаридів.

Слайд 8. Цікаво знати.

Слайд 9. Утворення крохмалю в природі.

Слайд 10. Будова крохмалю.

Слайд 11. Створи свій конспект.

Слайд 12. Поширення та будова полісахаридів.

Слайд 13. Хімічні властивості крохмалю.

 Слайд 14. Поширення та будова полісахаридів.

Слайд 15. Відмінності у властивостях крохмалю і целюлози.

Слайд 16. Будова молекул крохмалю.

Слайд 17. Якісна реакція на крохмаль.

Слайд 18. Техніка безпеки на уроках хімії.

Слайд 19. Сторінка природодослідника.

Слайд 20. Перегляд відео.

Слайд 21. Сторінка природодослідника.

Слайд 22. Перегляд відео.

Слайд 23. Застосування й біологічна роль вуглеводів.

Слайд 24. Використання полісахаридів.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 25. Робота в групах.

Слайд 26. Гімнастика для очей.

Слайд 27-28. Робота в зошиті.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 29. Перевір свої знання.

Слайд 30. Робота з підручником.

Слайд 31. Домашній експеримент.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні